Goditja spektakolare e Sebastien Haller shpëtoi një pikë për West Ham në një barazim 1-1 në derbi kundër Crystal Palace.

Sulmuesi 45 milion funte, në rrezik për tu etiketuar si një goditje e kushtueshme pas një vargu shfaqjesh mbresëlënëse, shënoi me një goditje mahnitëse të sipërme për të anuluar hapjen e hapjes së Christian Benteke.

Benteke kaloi nga heroi në zero pas pushimit kur u përjashtua për kapjen e Tomas Soucek me krahun e tij zvarritës ndërsa ngriteshin për një goditje me kokë, por Pallati prej 10 personash zgjati për një pikë.

Ndoshta nuk ishte më shumë sesa meritonin pas një shfaqjeje dominuese në pjesën e parë.

Eberechi Eze tërhoqi vëmendjen Pallati në fazat fillestare, i riu 16milionë funte nënshkroi nga QPR duke luajtur një-dy të rregullt me ​​Wilfried Zaha vetëm për krosimin e tij të ulët deri në gërshetim drejt golit.

Pak çaste më vonë, Joel Ward krosoi nga e djathta, por Benteke nuk arriti të merrte mjaftueshëm me kokë nga katër jardë dhe topi kërceu jashtë.

Sidoqoftë, West Ham ishte paralajmëruar, megjithëse pothuajse e bënë përparimin kur krosi i Vladimir Coufal gjeti Pablo Fornals 10 jardë larg, por goditja e tij me kokë zuri anën e gabuar të shtyllës së largët.

Në vend të kësaj Palace shkoi përpara në minutën e 35-të kur Ward goditi në një krosim nga e djathta.

Christian Benteke Crystal Palace TEAMtalk

Këtë herë Benteke, tani në atë që për të është një formë e pasur me golashënues, doli përpara Issa Diop për të shënuar në shtëpi të tretën në tre ndeshje për vizitorët.

Ishte një gjysmë e parë qartë e sheshtë nga një skuadër në formë West Ham, megjithëse portieri i Palace, Vicente Guaita duhej të ishte në majë të gishtave për të mposhtur makinën e ulët të Jarrod Bowen.

Benteke kaloi një mundësi të lavdishme për një sekondë para pushimit për Palace kur Andros Townsend vallëzoi në zonë dhe vendosi topin përtej portës.

Por sulmuesi i Belgjikës zgjodhi një fund të prapambetur dhe topi shkoi drejt në krahët e portierit të Hammers Lukasz Fabianski.

West Ham barazoi 10 minuta pas intervalit në stil përmes Haller, i cili ka qenë duke u munduar vetë në sulmin e Hammers vonë si zëvendësim për rrjetin e dëmtuar Michail Antonio.

Por ai la shenjën e tij kur Coufal kaloi nga e djathta, Bregu i Fildishtë duke ekzekutuar një goditje të shkëlqyeshme biçiklete e cila fluturoi përtej Guaita dhe në rrjetë.

Benteke u ndëshkua në pjesën e parë për kapjen e Angelo Ogbonna me një krah që flakëronte, dhe për shumë mosbesim, atij iu dha një e verdhë e dytë 20 minuta nga koha për të njëjtën mosrespektim ndaj Soucek.

West Ham kërkoi një fitues, por Declan Rice gjuajti një inç të gjerë ndërsa të dyja këto palë të lëvizshme lart u detyruan të vendosen për një pikë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu