Mesfushori i Tottenhamit, Tanguy Ndombele ka pranuar të ketë zhvilluar një bisedë me kolegun francez Paul Pogba rreth çështjeve që mund të lindin nga puna nën drejtimin e Jose Mourinho.

Ndombele, 24 vjeç, u bë rekordi i klubit të Tottenham duke nënshkruar në një marrëveshje me vlerë 55.45 milion fillestare në 2019.

Pas shkarkimit të ish-shefit Mauricio Pochettino, Murinjo mori frenat. Fillimisht, gjërat nuk shkuan mirë për Ndombelen.

Mesfushori famshëm u bë shënjestra e përbuzjes për portugezët pasi u fiksua në pjesën e parë gjatë një ndeshje me Burnley një vit më parë.

Tani, duke folur për të Futboll London (përmes Sky Sports), Ndombele ka zbuluar se ka folur me një shok ndërkombëtar francez Pogba – vetë një lojtar i cili gjithashtu përjetoi trazira nën Mourinho gjatë mandatit të tij në Old Trafford.

“Ne folëm, folëm për këtë, por me të vërtetë shpejt,” shpjegoi Ndombele. “Nuk ishte sikur ai më dha ndonjë këshillë sepse situatat tona ishin krejtësisht të ndryshme.

“Trueshtë e vërtetë që ai ka punuar me Mourinho por përvojat e mia nuk ishin të njëjtat dhe secila marrëdhënie ka karakteristikat e veta.”

Ndombele ka ringjallur karrierën e tij në Tottenham këtë sezon më pas duke zbuluar atë hile psikologjike të Mourinho bëri një ndikim të madh. Sidoqoftë, raportet e fundit detajuan sa afër arriti të largohej mes trazirave personale me klubin.

Lojtari tani është zgjeruar më tej në situatë dhe pranoi se ai me të vërtetë “donte të largohej”.

Ndombele hapet në daljen e ndërprerë

Ndombele.Firmino.Tottenham.Liverpool.TEAMtalk

“Të jem i sinqertë me ju nuk e di se sa afër isha duke u larguar,” shtoi ai. “Ajo që di është se doja të largohesha. Unë fola për këtë me njerëzit në klub dhe veçanërisht me kryetarin [Daniel Levy].

“Kryetari tha se nuk donte që unë të largohesha dhe padyshim që kjo ishte diçka që më ndihmoi vërtet. Momentet më të vështira janë në të kaluarën dhe unë kam ecur përpara dhe gjërat janë shumë më mirë për mua dhe ekipin dhe gjithçka është prapa nesh.

“Në të vërtetë nuk do të thoja që kam bërë gabime, ose gabime të veçanta. Unë mendoj se të gjithë duhet të marrin përgjegjësinë e tyre për atë që ndodh në një sezon dhe kishte gjëra që vazhduan në klub për të cilat njerëzit dinë dhe gjëra që vazhduan në klub për të cilat njerëzit nuk dinë.

“Tani jam në gjendje të shikoj prapa dhe të shoh cilat ishin aspektet e kontributit tim për të cilat unë duhej të punoja dhe ajo që është e mrekullueshme tani është që gjithçka po shkon në drejtimin e duhur për ekipin, për klubin dhe për të gjithë dhe kjo është vërtet e kënaqshme .

“Pa dyshim që më ka bërë më të fortë mendërisht. Kjo më bëri dhe më përmirësoi si sportist, çfarë ndodhi sezonin e kaluar, sepse nuk luaja shumë. Po lëndohesha shumë, gjë të cilën nuk jam mësuar dhe po kalonim pandeminë dhe kohëra si kjo, ju vetëm mund të forcoheni ”.

LEXO MË SHUMË: Mourinho u emocionua në shfaqjen e Bale; ofron depërtim në psikikën e Ace të Tottenham

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu