Manchester United thuhet se është i gatshëm të rindezë interesin e tij për sulmuesin e Barcelonës Ousmane Dembele në afatin kalimtar të janarit.

Anësori i Francës u informua për t’u bashkuar Të bashkuar si një alternative e Jadon Sancho gjatë verës, por një marrëveshje 55 milion £ nuk arriti të materializohej.

Dembele vendosi në atë kohë që ai dëshironte të qëndronte në Spanjë dhe të luftonte për vendin e tij nën shefin e ri Ronald Koeman.

Zyrtarët e Barçës donin të shesin, megjithatë, ndërsa kërkuan të grumbullonin fonde për të sjellë Memphis Depay të Lyon.

Por me Dembele që refuzon të lëvizë, Koeman tashmë ka përdorur anësorin më shumë herë se sa paraqiti sezonin e kaluar.

23-vjeçari ka luajtur 12 herë në LaLiga dhe Champions League këtë term, dhe Mundo Deportivo (përmes Dëshmitari Sportiv) pretendon se Barca tani është gati t’i ofrojë atij një marrëveshje të re.

Sidoqoftë, raporti shton se United tani janë ‘pozicionuar’ për të nënshkruar Dembele në hua ose përgjithmonë.

Pretendohet se përfaqësuesit e lojtarit kanë kontaktuar me skuadrën e Premier League.

Kontrata e Dembele skadon në 2022 dhe me asnjë sulmues të shpejtë për të nënshkruar një marrëveshje të re, Barcelona e di se ata mund të duhet të pranojnë ndonjë ofertë të denjë për francezin në vitin e ri.

Gazeta Spanjolle shton se Dembele vlerësohet si një pasuri ‘e vlefshme’ për Barçën. Ai nuk arrin të përmendë një çmim të kërkuar, megjithëse një tarifë në rajonin prej 55 milion £ duhet ta tundojë Barcelonën të shesë.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Marrëveshja Caicedo gati e bërë dhe e pluhurosur

Marrëveshja për Manchester United për të nënshkruar me Moises Caicedo në janar është “të gjitha dakord”. Megjithatë, ka një arsye që kontrata nuk është nënshkruar ende, sipas një gazetari.

Moises Caicedo TEAMtalk

Caicedo kohët e fundit u shfaq si një objektiv dimëror për United ndërsa kërkojnë të nënshkruajnë talentin më të mirë të të rinjve nga i gjithë globi.

Ata duket se e kanë shfrytëzuar rastin e tyre me Caicedo, një mesfushor 19-vjeçar, i cili tashmë është një ndërkombëtar i plotë i Ekuadorit.

Sipas Marco Lopez Castillo, përmes Sport Dëshmitarit, të gjitha palët kanë arritur një marrëveshje mbi transferimin. Mbetet vetëm që çështjet ligjore të zgjidhen.

Caicedo do të jetë në gjendje të vijë në Premier League vetëm pasi të ketë marrë një leje pune.

Sidoqoftë, nuk ka probleme me kushtet personale për një transferim te United. Në të vërtetë, thuhet se Djajtë e Kuq kanë përmbushur çmimin e kërkuar të Independiente Del Valle.

Klubi ekuadorian thuhet se do të fitojë një tarifë fillestare prej rreth 4.5 milion £ nga United për adoleshentin. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu