Owen Coyle ka sugjeruar një zgjidhje për të përmirësuar detyrën në ISL …

Trajneri i Jamshedpur Owen Coyle ka mbledhur lavdërime për Sunil Chhetri dhe Bengaluru përpara tyre Superliga indiane (ISL) kravatë kundër Blues të hënën.

“Bengaluru ka shumë kërcënime. Ata kanë kërcënime individuale me lojtarë të talentuar – të huaj dhe vendas. Ata kanë një kapiten të jashtëzakonshëm në Sunil Chhetri i cili ka qenë një ambasador i jashtëzakonshëm për veten e tij, klubin e tij dhe futbollin indian. Remarkshtë e jashtëzakonshme, karriera që ai ka kështu që ai është padyshim një kërcënim, por Cleiton Silva, Dimas (Delgado), ata kanë një numër lojtarësh të mrekullueshëm.

“Juanan organizohet mirë në pjesën e pasme. Unë e njoh mirë Erik Paartalu. Unë mendoj se ata janë një kërcënim si një grup. Ata janë të bashkuar brenda dhe jashtë fushës. Ne jemi të vetëdijshëm për këtë, shumë të respektuar për këtë, por të gatshëm për lojë, “Tha Coyle.

“Unë mendoj se është një lojë shumë e vështirë për të dy ekipet. Bengaluru është një ekip shumë i respektueshëm. Ata kanë respektin tim, një trajner i jashtëzakonshëm (Carles Cuadrat), lojtarë shumë të mirë, ekip shumë i zellshëm dhe i organizuar, por është një lojë që ne po shohim perpara per.

Ju dëshironi të luani kundër ekipeve dhe lojtarëve më të mirë, dhe Bengaluru po e krijon atë mundësi. Ne e dimë që nëse jemi në të mirën tonë, ne jemi të aftë të fitojmë ndeshje kundër kundërshtarëve shumë të mirë, “shtoi ai.

Owen Coyle, Jamshedpur vs FC Goa

Burrat prej çeliku kishte tre pikë më shumë në këtë fazë të konkursit sezonin e kaluar. Ata kishin 13 pikë nga tetë ndeshje në fillim të sezonit në krahasim me 10 këtë sezon, por Coyle beson në projektin e klubit.

“Ne jemi gjashtë ndeshje të pamposhtura (këtë sezon) por kemi bërë përparime të mëdha. Ky është një ekip që fitoi një ndeshje në 13 ndeshjet e fundit vitin e kaluar për të marrë diçka si tetë pikë nga 13 ndeshjet e fundit. Pavarësisht, kishte shumë Siç kam thënë më parë, nuk ka të bëjë kurrë me një rregullim të shpejtë.

“Për një klub si Jamshedpur dhe Tata (Steel, një degë e kompanive të Grupit Tata), ju doni të vendosni diçka që do t’i shërbejë klubit për vitet që vijnë. Ne kemi një ide të qartë dhe vizion të qartë se çfarë ne duam të bëjmë dhe nëse e bëjmë atë, gjë që jam shumë i sigurt se do ta bëjmë, kjo të jep vit pas viti të jesh një ekip që vazhdon të përmirësohet.

“Ne duam të sigurohemi që ndërsa po ndërtojmë një ekip, ne gjithashtu do të kthehemi duke u dhënë një mundësi lojtarëve të rinj. Kur them lojtarë të rinj, nuk dua të them vetëm se ata luajnë në ekipin (e parë) por në klubi, në Jamshedpur dhe Jharkhand ne u japim të gjithëve një mundësi për të vazhduar ndërtimin dhe përmirësimin “.

Coyle sugjeron dy arbitra shtesë

Organizatorët e ligës, Football Sports Development Limited (FSDL), në prag të Krishtlindjes, organizuan një ‘Forum të Hapur të Komunikimit’ midis trajnerëve kryesorë të klubeve ISL, zyrtarëve në të gjitha India Federata e Futbollit (AIFF), dhe Departamenti i Gjyqtarëve të saj për të dhënë sugjerimet e tyre në lidhje me nivelin e gjykimit në lojërat ISL.

“Arbitrat përballen me një detyrë të vështirë – ne e dimë me siguri se. It’sshtë një punë kaq e vështirë dhe ajo që unë sugjerova si trajner është që t’u japim atyre një ndihmë, nëse është e mundur, sepse kjo është ajo që të gjithë kanë nevojë. Askush nuk del për të bërë gabime para ndeshjes por fatkeqësisht, në rastin tonë, ne jemi ndëshkuar ashpër nga disa nga gjërat (vendimet e arbitrimit) që kanë ndodhur.

“Kjo u tha, ne ende e kemi fatin tonë në duart tona dhe ajo që duhet të sigurohemi është se ajo që mund të kontrollojmë ne e bëjmë dhe lojtarët e kanë bërë atë. Ka një ose dy gjëra që duhet t’i bëjmë më mirë në , por nëse vazhdojmë me progresin që po bëjmë, siç thashë më parë, ne mund të qëndrojmë deri te këmbët me ekipet më të mira në ISL, “ndjeu Coyle.

Owen Coyle Jamshedpur FC Odisha FC ISL 7

Arbitri i ndihmësit të videos (VAR) ishte një nga temat e diskutuara por kostoja e raportuar për përdorimin e VAR është vlerësuar të jetë rreth 6.2 milion USD për një sezon.

“VAR është padyshim shumë e shtrenjtë. Ne e ndjemë atë, siç është përdorur në [UEFA] Liga e Kampioneve me një gjyqtar shtesë të gallinës, ne mund të kemi edhe dy gjyqtarë (një) në secilën prej linjave të golit për të ndihmuar “, sugjeroi trajneri i Jamshedpur.

“AIFF me siguri mund të bisedojë përmes këtyre gjërave, por siç kam thënë më parë, askush nuk dëshiron të fajësojë zyrtarët. Ne duam t’u japim atyre (gjyqtarëve) mjetet për ta bërë punën më të lehtë në mënyrë që të marrim vendimet e duhura. Shpresojmë, kjo mund të ndodhë sepse si klub jemi ndëshkuar shumë ashpër për shkak të tij (vendime jo korrekte), “përfundoi ai.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu