30-vjeçari do të humbasë përplasjen e Amakhosi me Petro de Luanda, me Glamour Boys të dëshpëruar për të përfunduar garën e tyre pa fitore

Kapiteni i Kaizer Heads Ramahlwe Mphahlele u ka bërë thirrje shokëve të tij të skuadrës që të marrin përgjegjësi pasi gjigandët e Soweto durojnë një sezon të dobët.

Gjigandët Soweto u goditën me rezultat 4-0 nga gjigantët marokenë Wydad Casablanca në ndeshjen e tyre më të fundit gjatë fundjavës me Mphahlele që u përjashtua në fazat përmbyllëse të lojës.

Humbja në Grupin C të Caf Champions League barazoi humbjen më të rëndë të Shefave që nga fillimi i klubit në 1970.

Amakhosi tani është pa fitore në tetë ndeshjet e tyre të fundit në të gjitha garat dhe ata janë të 10-ti në renditjen e PSL – shtatë pikë mbi zonën e rënies.

“Shikoni se nuk ka nevojë për një shkencëtar raketash, ne e dimë, ne nuk jemi në një hapësirë ​​të mirë, nuk jemi duke bërë mirë, rezultatet nuk do të vijnë”, tha Mphahlele iDiski Times.

“Ne si lojtarë duhet të marrim përgjegjësi për këtë dhe të themi,” djema, a po bëjmë sa duhet? ” Gjë që mendoj se nuk jemi, nuk po bëjmë sa duhet për të ndihmuar klubin.

“Dua të them, ky është një nga klubet më të mëdha dhe, ne po kalojmë nëpër ato që do të kalojmë.”

Mbrojtësi me përvojë deklaroi se ata nuk mund të përdorin faktin që Shefat aktualisht janë të ndaluar të regjistrojnë lojtarë të rinj si një justifikim për betejat e ekipit këtë term.

“Por i vetmi person që mund ta largojë klubin nga kjo situatë është prodhimi aktual i lojtarëve që janë atje; ne jemi të vetëdijshëm për ndalimin e transferimit që kemi nga Fifa,” shtoi ai.

“Ne nuk mund të dorëzohemi tani; ne si lojtarë duhet të marrim përgjegjësi të plotë, veçanërisht lojtarët e moshuar ”.

Ndeshja e ardhshme e Heads është kundër gjigandëve Angolan Petro de Luanda në Grupin C të tyre të tretë të Ligës së Kampionëve më 6 Mars.

Gjigandët e Soweto do të barazojnë një rekord tjetër të padëshiruar kur nëse nuk arrijnë të fitojnë ndeshjen e cila është vendosur të zhvillohet në vendin e tyre në shtëpi, FNB Stadium.

Vrapimi më i gjatë pa fitore në historinë e Heads është nëntë ndeshje dhe gjigandët me bazë në Naturena nuk kanë arritur të fitojnë tetë ndeshjet e tyre të fundit.

Amakhosi renditet i treti në renditjen e Grupit C me një pikë nga dy ndeshje që kanë filluar fushatën e tyre në fazën e grupeve me një barazim 0-0 kundër Horoya AC të Guinesë në shtëpi më 23 shkurt.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu