Inter Milan mund të provojë vendosmërinë e Manchester United për të parë nëse ata do të paguajnë Alex Telles gjatë verës, pretendon një raport.

Telles u bashkua me United nga Porto në fillim të sezonit me pritje të mëdha. Mendohej se braziliani do të merrte përsipër Luke Shaw si mbrojtës i majtë fillestar.

Një kombinim i faktorëve kanë siguruar që nuk ka qenë rasti. Telles ka luftuar për të larguar lëndimet, ndërsa Shaw ka qenë në formë të jashtëzakonshme.

Prandaj, Telles është kufizuar në vetëm shtatë paraqitje në Premier League. Duket se nuk ka gjasa që ai ta zhvendosë Shaw së shpejti.

Tani, ka pretendime që dalin se Telles mund t’i japë fund aventurës së tij Man Utd pas vetëm një sezoni.

Sipas Inter Live, United mund të jetë i gatshëm të ofrojë 28-vjeçarin përsëri në ish-klubin e tij Inter Milan në një ofertë shkëmbimi për Marcelo Brozovic.

Telles më parë ka luajtur për Interin në sezonin 2015-16, kur ishte në huazim nga Galatasaray. Tani, ata po kërkojnë një mbrojtës të ri të majtë dhe mund të kthehen përsëri për të.

Kjo mund të funksionojë në avantazh të United, pasi Brozovic mund të kalojë në Old Trafford në këmbim.

Mesfushori kroat shpesh ka qenë i lidhur me një lëvizje në Premier League, por rrallë në United. Tani, ata mund të ishin bashkuar me paketën e ndjekjes.

Brozovic mbetet një lojtar kryesor për Interin, por është jashtë kontratës në 2022. Nëse ai nuk rinovon, ata mund të kenë nevojë ta shesin atë në verë.

Kjo mund të hapë rrugën për një marrëveshje shkëmbimi midis United dhe Inter për Brozovic dhe Telles.

Shpallen kostot e marrëveshjes

Inter Live pretendojnë se Telles do të kushtojë rreth 20 milion €, ndërsa Brozovic vlen të paktën 30 milion €. Prandaj, marrëveshja do t’i përshtatej Interit më mirë financiarisht.

Sidoqoftë, United do të bënte një fitim edhe në Telles, për të cilin ata paguanin vetëm 15 milion € kur e nënshkruan atë nga Porto.

Ai mbetet nën kontratë deri në vitin 2024, me opsionin për një vit tjetër, kështu që mund të jetë paksa befasuese nëse United do ta linte të shkonte.

LEXO MË SHUMË: Gjigandi evropian ngatërrohet nëse duhet të paguajë 25 milion € për keqpërdorimet e Man Utd

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu