Ish mbrojtësi i Djajve të Kuq beson se një pjesë e qendrës së thyer nga Leeds ishte biznesi më i mirë i Sir Alex Ferguson gjatë kohës së tij në klub

Rio Ferdinand, jo Cristiano Ronaldo, përfaqëson biznesin më të mirë të transferimeve të kryer nga Manchester United në kohët e fundit, pohon John O’Shea.

Shumë emra mund të shtohen në tenxhere kur bëhet fjalë për shtimet e super yjeve në Old Trafford.

Që nga fillimi i Premier League, pëlqen të Eric Cantona, Peter Schmeichel dhe Roy Keane kanë dhënë një vlerë të jashtëzakonshme për para.

Wayne Rooney, si golashënuesi kryesor i klubit në të gjitha kohërat, gjithashtu mund të bashkohet me atë listë, së bashku me Andy Cole dhe shefin aktual Ole Gunnar Solskjaer – i cili kushtoi vetëm 1.5 milion £ në 1996.

Superylli portugez Ronaldo pritet të hyjë në përzierje për shumë, duke pasur parasysh se ai fitoi të parën nga pesë Topat e Artë të tij ndërsa ishte në Mançester, por O’Shea mendon se një gjysmë qendre prej 30 milion £ (41 milion dollarë) u këput nga Leeds në 2002 provoi të ishte shtesa më e zgjuar.

I tha ish-mbrojtësi i United, i cili gëzoi pesë triumfe për titullin gjatë kohës së tij me Djajtë e Kuq Stadiumi Astro: “Do të duhej ta shtrija deri në Rio.

“Në kohën time, për sa i përket performancës së qëndrueshme. Ai siguroi një themel kaq të fortë për ekipin. Ai ishte gjithashtu një djalosh i shkëlqyeshëm.

“Kur u bashkua ai u vendos mirë, ai njihte shumë nga lojtarët nga Anglia. Ai u përshtat mirë në atë kohë dhe provoi të ishte një nënshkrim shumë i mirë. Njerëzit përmendën shumë etiketën e çmimeve, por ai dha një vlerë shumë të mirë. ”

I shtyrë për të renditur Ferdinandin mbi Ronaldon, O’Shea shtoi: “Po, është afër.

“Ju po flisni për dy lojtarë të mahnitshëm, por vetëm në atë kohë, çfarë ishte e nevojshme dhe ndikimi që ai bëri në përgjithësi në klub, për mua Rio thjesht e kalon atë”.

United ka vazhduar të investojë me zgjuarsi në dritaret e fundit, duke sjellë si Harry Maguire, Aaron Wan-Bissaka dhe Edinson Cavani.

Bruno Fernandes është shtuar gjithashtu në radhë, me Portugalia playmaker ndërkombëtar lulëzon gjatë 12 muajve në futbollin anglez.

Legjenda e Djajve të Kuq Paul Scholes ka pohuar se një prani hajmali në 2021 është më e mirë se kurrë, por O’Shea beson se një njeri kryesor për Ole Gunnar Solskjaer ende ka një rrugë për të bërë para se ai të qëndrojë përkrah të mëdhenjve.

Irlandezi shtoi: «Për mua ai ka ende një rrugë të gjatë për të bërë për të qenë më i mirë se Paul. Të përmendet në atë nivel tashmë tregon për ndikimin që ka pasur Bruno Fernandes. Ai ka qenë i pabesueshëm ”.

United do të kërkojë nga Fernandes për frymëzim edhe një herë kur të kthehen në aksionin e Premier League të Dielën, me Djajtë e Kuq që kryesojnë tryezën për një përplasje të ngushtë me Liverpool.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu