31-vjeçari është ende një fitues ndeshjeje në sytë e ish-yllit të Spurs – me kusht që të ruajë aftësinë e tij fizike

Ish-mesfushori i Tottenhamit, Gus Poyet ka thënë se Jose Mourinho është menaxheri perfekt për nxjerrjen më të mirë të Gareth Bale, për të cilin ai beson se ende mund të bëjë ndryshimin në çdo lojë kundër ndonjë skuadre nëse ai mund të qëndrojë në formë.

Anësori uellsian u kthye në terrenin e tij të vjetër këmbëngulës si huazim nga Real Madrid për sezonin 2020-21, me mbështetësit që shpresojnë që Lojtari i Vitit për dy herë i PFA mund të kthehet në gjendjen e tij më të mirë pas një periudhe të vështirë në kryeqytetin spanjoll nën Zinedine Zidane.

Çështjet e lëndimeve dhe forma jo konsistente kanë bërë që Bale të ketë filluar vetëm një ndeshje të Premier League këtë sezon, duke shënuar katër gola në total në 13 paraqitje në të gjitha garat dhe duke dështuar të regjistrojë një asist të vetëm.

Greva e fundit e 31-vjeçarit erdhi kundër Wycombe Wanderers në FA Cup në atë që ishte një paraqitje e mirë, me Bale që përfundoi 90 minuta dhe duke iu përgjigjur thirrjes së menaxherit të tij për të bërë përshtypje dhe për të fituar më shumë kohë në fushën e lojës.

Pas asaj fitore 4-1, ndjenja është se Bale më në fund ka filluar të gjejë përsëri këmbët e tij dhe Poyet beson se kjo varet nga aftësia menaxheriale e zotëruar nga Mourinho.

“Unë mendoj se ju si trajner – dhe veçanërisht me përvojën e Jose – ju vërtet besoni në mënyrën tuaj të menaxhimit,” i tha Poyet Statistikat Kryen Lajme. “Dhe le të themi se nuk ishte aq e lehtë sa ndoshta mendonte Jose. Sepse ai ishte lart e poshtë.

“Tani, unë mendoj se ai është ende duke luajtur një pjesë, edhe nëse është në momente, ai është ende një lojtar që në çdo kohë, në çdo lojë, ai mund t’ju japë ndryshimin midis fitimit ose jo të fituar një lojë.

“Mendoj se mund të shohim diçka, veçanërisht nëse ai e mban veten të arsyeshëm. Ky është çelësi i situatës. Pra, e dini, nuk është vetëm stërvitje e mirë, por ka të bëjë edhe me aftësi të mjaftueshme për të performuar mirë.

“Dhe ka një kufi për Gareth në këtë moment, fizikisht, që nëse ai shkon mbi atë nivel, ai mund të plagoset. Të kontrollosh ato nivele është shumë, shumë e vështirë. Por nëse ka dikush që mund ta bëjë këtë, patjetër që është Mourinho ”.

Bale mund të ketë një shans tjetër për të bërë përshtypje bosin portugez kur Tottenham pret Liverpool në veri të Londrës të Enjten mbrëma.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu