Ish sulmuesi mund të vlerësojë pse Jurgen Klopp dëshiron të shtojë një mbrojtës tjetër në radhët e tij, por ai mund të mos e marrë dëshirën e tij në janar

Thotë Michael Owen Liverpool pronarët e Fenway Sports Group vazhdojnë të “drejtojnë klubin siç duhet”, me Jurgen Klopp që duhet të pranojë se ai mund të përballet me zhgënjimin e transferimit në janar.

Shumë prisnin që kampionët në fuqi të Premier League të ishin zhytur në tregun e dimrit deri tani.

Luftimet për dëmtime kanë penguar kauzën në Anfield për disa javë, me burrat kryesorë që u vunë poshtë në të gjithë fushën.

Opsionet mbrojtëse janë goditur veçanërisht rëndë, me Virgil van Dijk dhe Joe Gomez që po marrin probleme të mprehta për një kohë të gjatë.

Mungesa e tyre pritej që Klopp të bënte përpjekje për të forcuar radhët e tij në rastin tjetër, me disa shënjestra të gjysmës së qendrës janë duke u diskutuar.

Sidoqoftë, nuk ka pasur asnjë lëvizje në Merseyside dhe Liverpool duhet të bëjnë sa më mirë gërvishtem përreth në formë në një sezon që rrezikon të shembet përreth tyre.

Owen thotë se kjo mund të jetë për shkak të mungesës së fondeve në një botë të prekur nga koronavirus, madje edhe mbajtësit e titullit anglez duhet të pranojnë se ata nuk mund të jetojnë përtej mundësive të tyre.

I ka thënë ish sulmuesi i Reds BT Sport, me Klopp duke e vendosur të diplomuarin në akademi Rhys Williams përsëri në XI të tij fillestare për 3-2 Kupa FA humbjen ndaj Manchester United: “Ai vendosi kundër tij në ndeshjen në Anfield, ai padyshim që luajti me çiftëzimin e mesfushës së tij në anën e pasme [Jordan Henderson and Fabinho].

“Ai ka shkuar me të riun Williams këtë herë. Mendoj se ai e bëri të qartë në intervistat e tij këtë javë se do të dëshironte një qendër të mesme.

“Por njerëzit që mbajnë telat e çantave, është vendimi i tyre dhe ju duhet ta drejtoni klubin siç duhet.

“Nëse paratë nuk janë atje, paratë nuk janë atje.

“Shpresojmë, gishtat e kryqëzuar për Liverpool, disa nga dëmtimet do të fillojnë të kthehen në muajt e ardhshëm.”

Klopp ka luajtur kartat e tij afër gjoksit kur bëhet fjalë për shtesa të mundshme, me gjermanin që nuk pranon të merret me identitetin e ndonjë mbrojtësi të supozuar në pamjet e tij.

Ai ka pranuar të mbajë bisedime rekrutimi, por ora po troket nëse duhen bërë ndonjë lëvizje për të marrë fytyra të freskëta para se të kalojë afati i ardhshëm.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu