Gary Neville është përpjekur të grindë tifozët e Liverpool para ndeshjes së ardhshme të Premier League me Manchester United.

Dy ekipet më të mira në divizion janë të vendosur të shkojnë ballë për ballë në një përplasje gojës në Anfield më 17 janar.

Kampionët në fuqi Liverpool aktualisht në krye të tabelës, megjithëse Të bashkuar vetëm gjurmët e tyre në diferencën e golave.

Njerëzit e Jurgen Klopp kanë një shans për të kaluar tre pikë më të mirë në krye, megjithatë, kur ata drejtohen te Southampton të hënën në mbrëmje.

Por çfarëdo që të ndodhë në St Mary’s, Djajtë e Kuq mezi presin për përballje në Merseyside.

Neville nxiti një reagim kur ai deklaroi se njerëzit e Ole Gunnar Solskjaer ishin “të parët” me Liverpool, dhe jo në vendin e dytë.

“Unë e përdora atë vetëm javën e kaluar, e dini, vetëm për të shkulur bishtin e tigrit”, tha ai në të fundit Sky Sports podcast

“Ka punuar pak, kështu që mendova ta përdor përsëri!”

Duke parë përpara përplasjen në Anfield, ai shtoi: “Unë jam duke pritur me padurim për këtë, jo sepse po mendoj se Manchester United do të shkojë në Anfield dhe të fitojë, por Manchester United është bërë konkurrues nga askund.

“Kur ishte ai derbi i Mançesterit – katër javë më parë? Mbaj mend veten time, Roy Keane dhe Micah Richards ishin ulur në atë platformë në Old Trafford duke thënë se Chelsea dhe Liverpool dhe Tottenham ishin shumë përpara dy klubeve të Mançesterit në këtë moment në kohë.

“Tani, Manchester City do të ndihet shumë më mirë pasi performanca e tyre në Chelsea dhe Manchester United janë ulur atje – pas disa paraqitjeve vërtet të tmerrshme në pjesën e parë, kryesisht – niveli i pikëve me Liverpoolin.

“Nëse do të kishit thënë në fillim të këtij sezoni, apo edhe pesë javë më parë, se Manchester United do të ishte në pikë me Liverpoolin, do të kisha thënë asnjë shans, kjo nuk mund të ndodhë.

“Kjo tregon se sa e pazakontë është kjo stinë. Manchester United ka marrë formën dhe ajo që ka është shumë fitues ndeshjesh. Cavani, Martial, James, Greenwood, Rashford, Fernandes, Pogba – të gjithë mund të kthejnë një ndeshje.

“(Gjithashtu) Van de Beek, i cili as nuk po luan në këtë moment mezi – ndërruesit e lojërave, fituesit e ndeshjeve dhe ata e bëjnë atë në momente. Dhe jo gjithmonë duhet të luajnë mirë kur e kanë atë lloj lojtari në fushë.

United përmirësohet gjatë gjithë kohës

“Shfaqjet po bëhen më të mira. Ashtë një punë në progres. Nuk shtrihet aspak artikulli i përfunduar dhe herë pas here në lojëra, ata ju magjepsin për 10 minuta dhe pastaj ato mund të kthehen në një makth për 10 minuta, dhe kështu kanë qenë.

Solskjaer.Man_.Utd_.TEAMtalk1

“Por ka ndërtim të besimit dhe ka diçka që sa vjen e rritet. Fryma në fund të lojës (Aston Villa) kur patë lojtarët që festonin ishte e këndshme për t’u parë.

“Mendoj se dy vjet më parë thashë mjaft publikisht në atë kohë se ishte një ekip që nuk më pëlqente ta shikoja, duke veshur ato bluza të kuqe.

“Unë i shoh ata tani dhe mendova sezonin e kaluar ata dukeshin shumë më të lumtur duke luajtur për klubin. Këtë sezon ata duken përsëri më të lumtur. ”

Ndërsa United për të sfiduar titullin, Neville shtoi: “Kush e di? Kush e di? Nuk mendoj se ata do ta fitojnë kampionatin, është mendimi im i sinqertë.

“Unë nuk mendoj se ata janë mjaft atje – por nuk mendova se do të ishin diku afër krye të ligës në këtë fazë të sezonit, dhe ata janë.

“Dhe për këtë, ne do të shohim përpara në Anfield me gëzim të madh dhe shpresojmë që ne vetëm mund të shkulim bishtin e tigrit edhe pak më shumë!”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu