Newcastle ka nënshkruar ditën e fundit të nënshkrimit të lojtarit anglez Under-21 Joe Willock në huazim nga Arsenali për pjesën e mbetur të sezonit.

Mesfushor 21-vjeçar ka qenë me Gunners që nga mosha katër vjeç dhe bëri debutimin e tij në Premier League kundër Magpies në Prill 2018.

Willock ka bërë 17 paraqitje në të gjitha garat për ekipin e Mikel Arteta këtë sezon, duke shënuar tre herë.

Ai fitoi Kupën FA me Gunners sezonin e kaluar dhe ka luajtur një total prej 78 ndeshjesh për Gunners, duke shënuar 11 gola.

Duke folur me Uebfaqja zyrtare e Newcastle rreth lëvizjes Willock tha: “Unë do të doja të falënderoja të gjithë mbështetësit për pritjen e ngrohtë dhe mesazhet e tyre të deritanishme.

“Ky është një klub me një histori masive që unë jam rritur duke shikuar dhe do të punoj çorapet për ekipin. Mezi pres të shoh të gjithë dhe të bëhem pjesë e familjes Newcastle. ”

Bruce u emocionua me marrëveshjen e Willock

Trajneri kryesor Steve Bruce shtoi: “Jam i kënaqur që solla Joe në Newcastle deri në fund të sezonit. Ai është një lojtar i ri shumë emocionues dhe i talentuar që mund të ngrihet e të zbresë në fushë dhe mund të shënojë një gol nga mesfusha.

“Ai ka bërë një ndikim shumë të mirë në Arsenal pasi hyri në radhët e tij dhe për të bërë gati 80 paraqitje për klubin deri në moshën 21-vjeçare thotë shumë për zhvillimin, aftësinë dhe karakterin e tij.

“Ai është shumë i etur të vijë këtu dhe të provojë veten e tij dhe ai do të jetë një shtesë e shkëlqyer në skuadër.”

LEXO MË SHUMË: Mbrojtësi i Centurionit largohet nga Newcastle United për gjigandët evropianë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu