Neymar pranon se ai tani ndihet shumë më i lumtur në Paris Saint Germain dhe e ka nxitur Kylian Mbappe të nënshkruajë një marrëveshje të re në klub.

Neymar, 28 vjeç, bëri një lëvizje tronditëse në Parc des Princes në verën e vitit 2017. Parisianët i paguan Barcelonës 222 milion € për sulmuesin e Brazilit.

Nuk ka qenë e gjitha me vela e thjeshtë në kryeqytetin francez, me probleme brenda dhe jashtë fushës. Ai ka pësuar disa dëmtime të keqe ndërsa u përplas me lojtarët e tij dhe të opozitës.

Por Amerikani i Jugut vazhdon të shënojë gola, me 83 nga 101 paraqitje në të gjitha garat. Mbappe u transferua në PSG nga Monaco në të njëjtën dritare transferimi si Neymar.

Ai u përfol se kishte kushtuar 145 milion € plus 35 milion € shtesa, duke e bërë atë adoleshentin më të shtrenjtë ndonjëherë.

Ashtu si Neymar, 22-vjeçari ka shënuar gola për argëtim. Ylli fitues i Kupës Botërore të Francës ka 106 nga 148 dalje dhe dyshja janë një kombinim vdekjeprurës në sulm.

Sidoqoftë, ai do të bjerë nga kontrata në verën e vitit 2022 dhe ka qenë ngurrojnë të shkruajnë terma të rinj. Kjo alarmoi Liverpool dhe Real Madrid të cilët të dy do ta donin të riun në radhët e tyre.

Neymar gjithashtu ka qenë i lidhur me një largim nga PSG në vitet e fundit, por tani shfaqet i përmbajtur nën Mauricio Pochettino.

“Unë jam shumë i lumtur sot,” i tha ai TF1. “Ndjehem i lumtur. Gjërat kanë ndryshuar shumë, nuk mund ta shpjegoj saktësisht pse – nëse jam vetëm unë, ose diçka tjetër ka ndryshuar.

“Por sot, unë jam duke u ndier mirë. Unë jam përshtatur. Ndihem më e qetë dhe jam shumë e lumtur këtu ”.

Shpresat e Reds pakësohen

Nënshkrimi i Mbappe do të ishte një detyrë e vështirë për çdo klub me financat e përfshira. Çmimi i tij i kërkuar do të ishte më mirë se shifra që PSG pagoi për shërbimet e tij katër vjet më parë.

Sulmuesi i lindur në Paris rrëfeu javën e kaluar se ai kishte qenë duke folur me drejtorin sportiv Leonardo për zgjatjen e qëndrimit të tij.

Por ai nuk pranoi të përjashtonte një largim, duke thënë se ai “së shpejti do të marrë një vendim përfundimtar”.

Neymar tani po sugjeron që atmosfera në klub është harmonike. Dhe ai dëshiron që shoku i tij i talentuar i skuadrës të pengojë çdo përparim dhe të vazhdojë të tregtojë në Paris.

“Unë dua të qëndroj në PSG, dhe shpresoj se Kylian do të qëndrojë gjithashtu. Sigurisht, kjo është dëshira e çdo mbështetësi të PSG-së, ”shtoi ai. “Ne duam që PSG të jetë një ekip i shkëlqyeshëm, dhe unë dua të vazhdoj të bëj atë që kam bërë çdo ditë në Paris – të luaj futboll dhe të jem i lumtur. Kjo është gjëja më e rëndësishme. ”

LEXO MË SHUMË: Dalin arsyet për interesin e mbrojtësit të Liverpool

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu