Neymar është vendosur të humbasë raundin e 16 të Paris Saint-Germain të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e dytë me ish-skuadrën e Barcelonës për shkak të dëmtimit.

Braziliani mori një goditje në fillim të shkurtit që e përjashtoi atë nga ndeshja e parë, e cila pa PSG të zhvillonte trazira dhe të merrte kontrollin e barazimit në Camp Nou.

Kylian Mbappe shënoi një hat-trick për kampionët francezë, të cilët ofruan një performancë që sugjeroi që ata nuk po i mungonin hajmalit të tyre brazilian shumë keq.

Ai nuk është paraqitur që kur u zëvendësua kundër Caen më 10 shkurt, por Mauricio Pochettino shpresonte ta kishte përsëri në kohë për të përfunduar punën kundër Barça dhe të arrijnë në çerekfinale.

Raportet në Francë (për GFFN), sidoqoftë, sugjerojnë që ai nuk do të jetë në gjendje të kthehet për ndeshjen e kthimit në Paris, që do të zhvillohet të Mërkurën 10 Mars.

Mungesa përkon me ditëlindjen e motrës së tij Rafaella në 11 Mars – një rast që ai rrallë e humb, ose kështu shkon shakaja.

Neymar është dëmtuar ose pezulluar si për Barcelona ashtu edhe për PSG për ndeshjet rreth 11 Marsit çdo sezon që nga 2014/15. Në të dy 2015 dhe 2016 ai mori pezullimet e kartonit të verdhë që e përjashtuan atë për ditën e madhe.

Dy vitet e fundit 28-vjeçari është plagosur ndërsa mallkimi me sa duket goditi përsëri. Sulmuesi madje ka qenë i njohur që fluturoi përsëri në vendin e tij për të marrë pjesë në festat e ditëlindjes së Rafaella.

Nuk ka asnjë fjalë se kur Neymar mund të kthehet për PSG, por dëmtimi i tij i fundit e përjashton atë të paktën nga tre ndeshjet e tyre të ardhshme, me Bordeaux dhe Brest që do të vijnë para Liga e Kampioneve vendosin.

Në mes të pandemisë, mbetet të shihet nëse klubi i tij e lejon atë të kthehet në Brazil për një arsye kaq joserioze …

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu