Kur një menaxher i ri arrin në një klub, ju mund të imagjinoni se ka disa shikime të vështira ndërsa lojtarët takohen me shefin e tyre të ri për herë të parë.

Mosmarrëveshjet dhe ndërveprimet që lojtarët kanë pasur me shefin e tyre të ri gjatë kohës së tij në një klub të mëparshëm papritmas kthehen përmbytur, kështu që ndoshta është më mirë të heqësh gjithçka në dritë dhe të shmangësh çdo bisedë të turpshme në të ardhmen – përveç nëse je N’Golo Kante

FBL-ENG-PR-SHEFFIELD UTD-CHELSEA
Kante me Tuchel | Shalle OLI / Getty Images

Fairshtë e drejtë të thuash Chelsea Koka e mesfushorit do të jetë varrosur mirë dhe me të vërtetë në veshjen e tij sportive ditën kur Thomas Tuchel mbërriti në Stamford Bridge, pas pranimit të tij se ai refuzoi mundësinë për të punuar me teknikun gjerman kur ishte menaxher i Paris Saint-Germain.

Dhe për t’i bërë gjërat edhe më keq, francezi nuk i ka përmendur as kapakun shefit të tij të ri. I çuditshëm

Që kur u emërua menaxher i Chelsea, Tuchel ka prekur temën e ndjekjes së tij të Kante gjatë kohës së tij në Parc des Princes, dhe mesfushori ka pranuar se ai dinte për interesin nga skuadra e Ligue 1, megjithëse ai ende nuk do të flasë me këtë temë shefi i ri

“Unë e dija që në të kaluarën kishte disa kontakte me Paris Saint-Germain kur ai ishte menaxher, por nuk ishte diçka që unë doja,” i tha ai klubit faqe zyrtare në internet.

“Kjo nuk ndodhi sepse unë isha i lumtur në Chelsea dhe qëndrova këtu. Unë nuk kam folur me menaxherin për këtë.”

N'Golo Kante
Kante ka filluar dy daljet e fundit të Chelseat në ligë | Clive Rose / Getty Images

Shumë dyshuan nëse koha e Kante në Stamford Bridge mund të ketë qenë në përfundim pas mbërritjes së Tuchel, me përfaqësuesin e Francës të kufizuar në vetëm 51 minuta futboll në pesë të parat e gjermanëve Premier League lojëra të ngarkuara.

Sidoqoftë, Kante ka luajtur 90 minuta të plota në dy daljet e mëparshme të Chelsea në kampionat dhe duket se do të paraqitet shumë në planet e ardhshme të Tuchel.

Dikush ndihet sikur ato ndeshjet e para ishin vetëm mënyra e shefit të Chelsea për t’i dhënë atij një gërmim dinak në krah për ta refuzuar? Jo, ndoshta joSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu