18 muaj pasi u bashkua me Arsenalin, dhe nënshkrimi rekord ende ndan mendimin në Londrën e Veriut … kjo duhet të ndryshojë në Vitin e Ri

Kur Arsenali dështoi te Nicolas Pepe në verën e vitit 2019, ata besuan te HOSH-i i atëhershëm Lille sulmuesi i gjerë do t’i çojë ata në nivelin tjetër.

Edhe pse vendimmarrësit e klubit shkuan kundër dëshirave të ish-shefit Unai Emery, i cili dëshironte Crystal Palace përpara Wilfried Zaha, shumica e mbështetësve ishin të ngazëllyer për Pepe.

Pavarësisht nga tarifa e lartë, mosha, cilësia dhe produkti përfundimtar i tij treguan se ata jo vetëm kishin marrë vendimin e duhur për të zgjedhur më të riun Bregu i Fildishtë sulmues, por gjithashtu gjeti dikë që të ndajë barrën e tretë të fundit me Pierre-Emerick Aubameyang dhe Alexander Lacazette.

Duke shkuar në vitin 2021, megjithatë, dhe nuk është e gabuar të thuhet se blerja e parave të mëdha nuk e ka dhënë premtimin e tij me Bukayo Saka të talentuar dhe të panjohur më parë Gabriel Martinelli ndoshta më përpara në rendin e goditjes siç është tani.

Padyshim, Viti i Ri do të ketë një domethënie të madhe për 25-vjeçarin, pasi ai përpiqet të fitojë përsëri vendin e tij në krah të Mikel Arteta.

Nicolas Pepe Arsenal 2019-20

Pepe: Historia e vitit 2020

Pas një fillimi të ndritshëm të vitit kundër Manchester United në Emirates Stadium, kushdo që kishte intimuar sulmuesin e gjerë nuk do të ishte në ekipin e Arteta deri në fund të vitit mund të jetë përjashtuar.

Pepe jo vetëm që shënoi në fitoren mbresëlënëse ndaj Djajve të Kuq, ai pa dyshim dha paraqitjen e tij më të mirë me një fanellë të Arsenalit në atë natë të lavdishme në Londrën e Veriut.

Sidoqoftë, pika më e mirë e vitit erdhi në atë mrekulli Kupa FA vrapim që kulmoi me titullin e 14-të të Topçinjve. Ndërsa Aubameyang mori shumicën e adulimit, roli i Pepe në gjysmëfinale dhe vendosi kundër Manchester City dhe Chelsea shpesh bie nën radar.

Për fat të keq, ai më së shumti nuk ka arritur të fillojë që nga ajo finale – megjithëse, kjo mund të thuhet për pothuajse të gjithë anëtarët e skuadrës, përfshirë Auba – me momentin e tij më të ulët që vjen në Elland Road, ku ai mori një largim të pamend kundër Leeds United.

Ndërsa Arteta i është dashur të merret me shkëlqimet në Premier League, Pepe ka qenë në zjarr në kontinent, duke pasur një dorë të drejtpërdrejtë në gjashtë gola (tre gola, tre asistime) në Europa League. Askush në ekipin e Arsenalit nuk ka më shumë.

Tani, shpresa është që të shohim anësorin e Jekyll dhe Hyde që mbajnë formën e tij në Evropë në ndeshjet kryesore të fluturimit vazhdimisht në 2021.

Pepe: Ndonjë thashethem transferimi?

Në të vërtetë, do të duhej një ngritje masive nga klubi për të konsideruar edhe shitjen e lojtarit në të cilin ata investuan shumë afërsisht 18 muaj më parë.

Lejimi i çdo klubi për të nuhatur do të thotë që Arsenal ka pranuar se Afrikani Perëndimor nuk do të kthehet në lojtarin kryesor që ata imagjinuan se do të bëhej në klub.

Ndërsa asnjë lidhje nuk është shfaqur deri më tani, do të jetë mjaft e çuditshme për secilën palë të zhytet në dikë, aksioni i të cilit ka rënë ndjeshëm vitin e fundit dhe pak.

Nicolas Pepe, Arsenal 2020-21

Pepe: Një ambicie e madhe për 2021

E thjeshtë Që Pepe të tregojë më në fund llojin e formës dhe qëndrueshmërisë që ai shfaqi në ato 24 muajt e fundit në Franca, pavarësisht nga konkurrenca për vendet në vijën e përparme të Arteta.

Arsenali, nga ana e tyre, ka nevojë për Roi pasi ata shpresojnë të bëjnë një lojë për katër më të mirët në gjysmën e dytë të sezonit – aktualisht ka një deficit prej nëntë pikësh, por asgjë nuk mund të përjashtohet në një sezon të çmendur – dhe shikoni të fitoni Europa League për herë të parë.

Pepe: Një frikë e madhe për 2021

Nëse ai vazhdon të luajë një gjë e dytë për sulmuesit e rinj të klubit.

Në të vërtetë, ky nuk ishte skenari i imagjinuar Pepe në fillim të sezonit, por kthimi i Martinellit në palestër dhe ngjitja e vazhdueshme e Saka nuk parashikojnë mirë për Vitin e Ri.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu