Bristol City ka emëruar Nigel Pearson si menaxherin e tyre të ri deri në fund të sezonit.

Ish-shefi i Leicester zëvendëson Dean Holden pasi u përjashtua nga forma e jashtme Robins te marten e kaluar.

57-vjeçari, i cili ka qenë pa punë që kur u largua nga Watford në korrik, do të shikojë ndeshjen e së martës me Middlesbrough para se të marrë drejtimin për herë të parë në Swansea këtë fundjavë.

Kryetari i qytetit Jon Lansdown tha në faqen zyrtare të klubit: “Nigel na jep lidershipin dhe drejtimin që na duhet për të ngritur besimin e lojtarëve dhe për ta kthyer formën tonë.

“Emërimi fillestar është deri në fund të sezonit, kur ne do të rivlerësojmë situatën, shpresojmë se në planin afatgjatë.

“Sidoqoftë, përparësia e menjëhershme për Nigel dhe ekipin stërvitor është të ndalojnë drejtimin aktual të keq dhe të na kthejnë përsëri në tryezë.”

Bristol City është i 15-ti në tryezën e Sky Bet Championship duke humbur shtatë ndeshjet e fundit në të gjitha garat pas humbjes së shtëpisë 1-0 të Shtunën me Barnsley.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu