Nike ka lëshuar këstin më të fundit të silos së tyre Mercurial, me Vapor / Superfly Dragonfly të vendosur për t’u veshur nga balerina duke përfshirë Cristiano Ronaldo dhe Ada Hegerberg.

Ngjyrosja e ndritshme dhe e gjallë e Dragonfly e bën atë një nga modelet më tërheqëse që kanë lëshuar deri më tani, por mos u mashtroni duke menduar se thjesht shikoj mirë – ata janë krijuar për të përmirësuar performancën tuaj gjithashtu.

Dragonfly është dizajnuar me katër fusha kryesore të fokusit në mendje: përshtatja, prekja, tërheqja dhe stili. Çizmet janë prodhuar për tu ndjerë si një zgjatim natyral i këmbës suaj, duke ju bërë më të lehtë për të kontrolluar dhe lëvizur topin me shpejtësi të lartë, ndërsa modeli i pllakës ‘Aerotrak’ bën tërheqje më të mirë në mënyrë që të mund të përshpejtoni më shpejt se kurrë.

Kështu që ju e dini që do të luani më mirë duke i veshur ato, por mjaft për performancën – le të flasim për mënyrën se si këto janë rrotat më të sëmura që do të blini ndonjëherë.

Të dalësh nga turma mund të jetë e vështirë, por ti tashmë je një hap përpara lojës në Dragonflys. Në zhvillim e sipër nga Mercurial 360 2019, dizajni shumëngjyrësh i bën homazhe Mercurials ikonë gjatë 23 viteve të fundit.

Çizmet janë të frymëzuara nga krahu i një Dragonfly, me futjen e atletëve që përdoret për të ndihmuar Nike të krijojë një Mercurial shumëngjyrësh, aerodinamik, të lehtë.

Dizajni teknikolor vazhdon në paletë, me një përzierje psikedelike të ngjyrave frymëzuar nga një pllakë amë kompjuterike.

Në përmbledhje: ato duken mirë, do të vishen nga disa nga futbollistët më të mirë në botë dhe madje do t’ju bëjnë një lojtar më të mirë – tingëllon si pak mend për ne.

Kushdo që kërkon të marrë duart e tij në një palë këto çizme qesharake të shkëlqyera, do të duhet të presë derisa të lançohen tek Nike Anëtarët në 25 Janar, me datën e plotë të lëshimit të caktuar për 1 Shkurt.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu