Jurgen Klopp ka konfirmuar se Adrian tani është vendosmërisht portieri i zgjedhur i tretë i klubit, por këmbëngul se reagimi i Spanjollit për tu ulur ka qenë ‘klas i pastër’.

Kishin mbi katër muaj midis Të Adrianit filloni në Sheffield United të Dielën në mbrëmje dhe paraqitja e tij e fundit për njerëzit e Klopp.

Një fletë pastrimi në një fitore 1-0 ndaj Ajax në tetor u pasua nga një tjetër mbyllje në Bramall Lane, sidoqoftë.

34-vjeçari po qëndronte për Alisson pas vdekjes së babait të brazilianit.

Caoimhin Kelleher normalisht do të kishte ndërhyrë për të E Liverpoolit Nr.1, por një dëmtim i dha Adrianit mundësinë për të shkëlqyer.

Duke folur për Adrianin pas ndeshjes të Dielën, Klopp i tha BBC Sport “Tregoi klasë dhe karakter të pastër dhe çfarë lloj personaliteti është ai”.

Tani Adrian ka folur për jetën në Anfield, dhe si ka qenë të humbasësh vendin e skuadrës së tij të parë.

I tha ai LFCTV: “Të them të drejtën, mentaliteti dhe karakteri im ishin gjithmonë të njëjtat nga momenti kur nënshkrova për Liverpool.

“Jini të gatshëm për gjithçka dhe përpiquni ta ndihmoni ekipin sa më shumë kur menaxheri më jep mundësinë.

“Kjo kohë ishte për shkak të situatës me Aliun, kështu që padyshim që ne duhet të jemi të gatshëm si gjithmonë.

“Të gjithë e shtyjnë njëri-tjetrin. Ishte mundësia ime sonte dhe jam vërtet e lumtur. Jo vetëm për fletën e pastër dhe tre pikët, por edhe për punën e të gjithë djemve ”.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


E rëndësishme për të mbajtur shpirtrat e lartë

Adriani u mor gjithashtu në pyetje për rolin e tij të vazhdueshëm në prapaskenë. Ai shtoi rëndësinë e mbajtjes së lartë të shpirtit, përveç një fushate tepër të vështirë.

“Ky është një mentalitet që duhet të tregojmë. Të gjithë, jo vetëm lojtarët me përvojë, ”vazhdoi ai.

“Ky sezon nuk ishte kurrë i lehtë nga fillimi. Por ne kthehemi, jemi përsëri këtu, morëm tre pikë të shkëlqyeshme. Le t’i rikuperojmë këmbët për një tjetër “.

Adrian është vendosur të kthehet në rolin e tij të tretë në varg kur Chelsea viziton Anfield të Enjten mbrëma.

LEXO MË SHUMË: Rebeli i kontratës së Liverpool mbyllet në marrëveshje me klubin ‘i çmendur’ për të

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu