Sulmuesi i Manchester United, Anthony Martial po ecën në një litar të rrezikshëm me performancat e tij këtë sezon, sipas një eksperti.

Francezi tregoi formë fantastike drejt fundit të sezonit të kaluar. Në të vërtetë, ai shënoi gjashtë gola dhe la katër të tjerë në nëntë ndeshje pas bllokimit të koronavirusit.

Si i tillë, ai dukej se kishte hequr dorë nga kritikat e gjata mbi qëndrueshmërinë e tij në Old Trafford. Ndërsa sulmuesi më parë kishte treguar paraqitje të shkurtër të talentit të tij, ai ishte përpjekur të performonte rregullisht.

Pavarësisht drejtimit të tij të formës mandatin e kaluar, megjithatë, Martial edhe një herë nuk ka arritur të tregojë qëndrueshmëri. 25-vjeçari ka shënuar vetëm një gol të lartë në 10 ndeshje. Për më tepër, ai ka humbur tre ndeshje të Premier League përmes pezullimit.

Duke folur me talkSPORT, Trevor Sinclair këmbënguli që Martial mund të përballej me sëpatën nga menaxheri Ole Gunnar Solskjaer nëse forma e tij nuk përmirësohet.

Sa shanse dëshiron Anthony Martial? ” tha eksperti.

“Unë po e shikoja atë në fund të sezonit të kaluar dhe mendova se qindarka kishte rënë, atij po i jepej topi thjesht dhe po merrte golat e tij.

“Por ai duket se është përmbysur në aplikimin e tij dhe është kthyer tek ai lojtar që zhgënjeu shumë njerëz.

Martial.Man_.Utd_.TEAMtalk

“Nëse Manchester United duhej të merreshin seriozisht, mendoj se ata duhet të vijnë në vende si Leicester City dhe të fitojnë ndeshjen. ”

United është i pamposhtur në tetë ndeshje të Premier League, duke fituar gjashtë ndeshje në atë sezon. Si të tillë, ata mund të kalojnë në një pikë të liderëve Liverpool nëse mundin Burnley në lojën e tyre në dorë.

Por Sinclair tha se Djajtë e Kuq nuk kanë aq sa duhet për të ngritur një sfidë serioze për titullin.

Man Utd nuk mund të sfidojë titullin

“Unë thjesht nuk mendoj se ata kanë mjaftueshëm për të luftuar me të vërtetë atë trofe larg Liverpoolit,” tha ai.

“Ata janë akoma të shkurtër, për mua. Unë mendoj se Liverpool do të fitojë këtë Premier League nëse kjo vazhdon, përveç nëse shohim një afat transferimi shumë të zënë dhe lojtarët e tjerë të United marrin lojtarët në atë që u nevojitet. ”

Anësori Amad Diallo do të arrijë në Old Trafford nga Atalanta muajin tjetër. 18-vjeçari pranoi të nënshkruajë për United në tetor, por mungesa e tij e një leje pune vonoi lëvizjen.

Ndërkohë, raportet sugjerojnë se United është gjithashtu afër nënshkrimit të mesfushorit ekuadorian Moises Caicedo.

LEXO MË SHUMË: Paul Scholes emëron sulmin me katër burra të Man Utd që mund të sfidojë lavdinë e Prem

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu