On 15 dhjetor 2020, Real Madrid mundi Athletic Club 3-1 në Valdebebas. Pastaj, Zinedine Zidane kishte Dani Carvajal dhe Ferland Mendy duke luajtur në të dy anët e Sergio Ramos dhe Raphael Varane.

Kjo ishte vetëm hera e gjashtë këtë sezon që Zidane ishte në gjendje të rreshtohej me katër mbrojtësit e tij të preferuar, pasi Carvajal kishte pësuar me dëmtime dhe ka vazhduar ta bëjë atë që prej atëherë.

Kundër Sevilla të dielën, XI i Real Madrid do të jetë përsëri pa katër të favorizuarit për herë të 22-të në LaLiga Santander këtë sezon. Këtë herë, megjithatë, asnjë nga të katërt nuk do të jetë atje pasi, të Shtunën, Sergio Ramos dhe Mendy u bashkua Carvajal dhe Varane në tryezat e trajtimit.

Los Blancos janë goditur rëndë nga dëmtimet gjatë gjithë sezonit, por ata kanë arritur të qëndrojnë në luftën për titullin deri në fund.

Carvajal ka luajtur vetëm 13 nga 34 ndeshjet, Ramos ka luajtur vetëm dy të tjera. Varane ka 30 nën rripin e tij dhe Mendy është paraqitur në 26.

Me shumë probleme për t’u marrë me brendësinë, Zidane dhe Real Madrid po presin një nga skuadrat më të mira dhe më të formës së Spanjës në Sevilla. I internuari më parë Alvaro Odriozola dhe Marcelo do të jenë mbrojtësit e plotë, me Nacho dhe Eder Militao në zemër të mbrojtjes.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu