Yjet afrikanë paraqitën dukshëm pavarësisht se të dy skuadrat përfundimisht ndanë plaçkën në Stade Robert Bobin

Chiamaka Nnadozie regjistroi rezultatin e saj të tretë të pastër të sezonit për Paris ndërsa ata u mbajtën në një barazim 0-0 nga Jeanette Yango’s Guingamp në takimin Francez të D1 Arkema të Shtunën.

Portieri nigerian Nnadozie humbi Kupën e Grave Turke për shkak të sëmundjes, por u rikuperua në kohë për të vazhduar qëndrueshmërinë e saj për ekipin e Sandrine Soubeyrand në daljen e saj të shtatë këtë sezon.

Pas eliminimit të fundit të Coupe de France kundër Dijon, ndalimi i goditjes bëri përshtypje te Stade Robert Bobin ndërsa bënte shpëtime mbrapa për t’iu mohuar vizitorëve epërsinë e hershme në minutën e 22-të.

Gjashtë minuta më vonë, nikoqirët pothuajse rrëmbyen epërsinë kur Clara Mateo mundi një mbrojtës dhe i dërgoi një pasim Linda Sallstrom, por përpjekja e lavdishme e kësaj të fundit përfundimisht u prish nga mbrojtja.

Një goditje e lirë e Thiney Gaetane u dërgua në zonë nga portieri Solene Durand, por as Oriane Jean-Francois dhe as Mateo nuk mundën ta shndërronin mundësinë për Paris 10 minuta pas rifillimit.

Mateo u afrua me një goditje prej 25 metrash por portieri Durand ishte i pozicionuar mirë për të mohuar epërsinë e Parisit në minutën e 77-të.

Një minutë nga koha e plotë, Faustine Robert gati sa u dha mysafirëve fitoren e vonë të ndeshjes kur ajo filloi një goditje brilante nga e djathta, por portieri Nnadozie bëri mirë që e ndaloi përpjekjen.

Shorti pa Paris që mban pozicionin e tij të shtatë në tabelën e kampionatit francez, me 19 pikë nga 14 ndeshje këtë sezon.

Nnadozie ishte në paradë për tërësinë e lojës për Paris dhe tani është paraqitur në tetë ndeshje në të gjitha garat këtë sezon dhe mbajti tre fletë të pastra.

Nga ana tjetër, Yango i Kamerunit u paraqit nga fillimi në fund, ndërsa Aissata Traore i Mali ishte një zëvendësues i papërdorur për Guingamp.

Në ndeshjet e tyre të radhës, Parisi do të vizitojë Reims në 6 Mars, ndërsa Guingamp mirëpret Issy që po lufton një javë më vonë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu