Manchester United do të duhet të paguajë 35 milion £ nëse dëshiron të vendosë një objektiv mbrojtës këtë verë, ndërsa një objektiv i mesfushës së Liverpool nuk ka interes të nënshkruajë – të dy në Paper Talk të enjten.

ÇMIMI MAX AARONET I NORVEGJIT

Norwich thuhet se ka besim se ata mund të rimbursojnë 35 milion £ duke shitur Max Aarons te Manchester United këtë verë, pasi ka refuzuar së fundmi një ofertë prej 20 milion £ nga skuadra italiane Roma.

Reprezentuesi Anglez Under-21 dukej se do të largohej nga Carrow Road pasi Kanarinat ranë sezonin e kaluar. Sidoqoftë, klubi u emërua për të mbajtur një nga pasuritë e tyre të çmuara.

Tottenham dhe Bayern Mynih ishin pretendentët kryesorë në atë kohë, me drejtorin sportiv të Norwich Stuart Webber që la të kuptohej interes nga gjigandët e Bundesligës më parë këtë vit.

“Interesi i vetëm ishte tek Max. Asnjë lojtar tjetër ”, tha Webber.

“Ne vendosëm të mos veprojmë sipas këtij interesi, me bekimin e Maksit duhet të shtoj, sepse ai ishte nga jashtë dhe nuk do të kishte qenë mjaft i duhur për të dhe padyshim nuk ishte i duhuri për ne në atë kohë. ‘Ishte për të mbajtur skuadrën së bashku.’

Sidoqoftë, ndërsa Aarons ishte gjithnjë i etur për të qëndruar i vendosur, Norwich e di që shanset e tyre që ai të mbetet përsëri varen kryesisht nga fitimi i promovimit përsëri në avantazh.

Në këtë fazë kjo duket mjaft mirë, me njerëzit e Daniel Farke shtatë pikë larg në krye të Kampionatit.

Oferta e Romëve tashmë e refuzuar

Dielli pretendon se Norwich tashmë ka refuzuar një ofertë prej 20 milion £ nga Roma, pasi ata presin fatin e tyre të promovimit.

Kanarinat besojnë se mund të marrin sa 35 milion £ për mbrojtësin e plotë, i cili dëshiron të mbetet në Angli.

Kjo ka të ngjarë ta vendosë Unitedin në radhë të parë, me Ole Gunnar Solskjaer që dëshiron të sjellë më shumë konkurrencë për Aaron Wan-Bissaka.

Shefi i Djajve të Kuq dëshiron një mundësi më sulmuese për të thirrur, pasi Wan-Bissaka lufton me atë anë të lojës së tij.

Kjo tashmë ka funksionuar mirë në pozicionin e mbrojtësit të majtë, ku Luke Shaw ka shkëlqyer pasi klubi nënshkroi Alex Telles si konkurrencë për mbrojtësin e Anglisë.

Sa për Canries, rikuperimi i sa më shumë 35 milion £ për Aarons do t’i lejojë ata të forcojnë zona të tjera të ekipit të tyre, duke supozuar se do të kthehen përsëri këtë sezon.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


LIVERPOOL SHPAPRBASHKT N IN SFIDN E MIDFIELDER

Youri Tielemans TEAMtalk

Youri Tielemans ka lënë gjigantët evropianë si Liverpool të zhytur në zë duke premtuar të ardhmen e tij afatgjatë në Leicester City. (Dielli)

Juventus, Inter Milan dhe Roma po ndjekin Juan Mata ndërsa e ardhmja e tij në Manchester United mbetet në ekuilibër. (Dielli)

Alan Pardew thotë se ai hyri në futbollin bullgar sepse për një herë ai fantazonte se luftonte për argjend në vend të mbijetesës. (Dielli)

Manchester United është gati të rrëmbejë planet e Liverpool për të bërë një të madhe për sulmuesin e Leeds, Raphinha. (Daily Star)

Manchester United mund të ofrohet shansi për të nënshkruar me yllin e Eintracht Frankfurt Andre Silva. Por vetëm nëse Edinson Cavani largohet nga klubi. (Daily Star)

West Ham është i etur për të sjellë të përjashtuarit e Manchester United, Dean Henderson dhe Jesse Lingard në stadiumin e Londrës mbi një bazë të përhershme këtë verë. (Daily Star)

Steve Clarke është shfaqur si një pararojë për të pasuar Neil Lennon në Celtic. (Daily Telegrafi)

ME SHUME TRANSFERIM GOSHIP

Jesse Lingard feston duke shënuar një gol për West Ham kundër Tottenham.

West Ham do të përballet me konkurrencën nga Leicester nëse transferohet për të nënshkruar Jesse Lingard në një marrëveshje të përhershme këtë verë. (Daily Express)

Liverpool thuhet se po rritet më shumë i shqetësuar se sezoni i Jordan Henderson mund të ketë mbaruar pas dëmtimit të tij në ijë kundër Everton. (Daily Express)

Liverpool po konsideron një lëvizje verore për mbrojtësin e Torinos Gleison Bremer, me lojtarin të admiruar jashtëzakonisht nga Jurgen Klopp. (Daily Express)

Manchester United po vazhdon të monitorojë qendërmbrojtësin e Sevillas Jules Kounde por hezitojnë të përmbushin tarifën e transferimit të tij 68 milion m. (Daily Mail)

Marcus Rashford është në qendër të një grindje shumë milionëshe ndërsa gjigandët kryesorë të veshjeve sportive në botë përpiqen ta çmojnë atë larg Nike. (Daily Mail)

Sunderland do të përpiqet të nënshkruajë mbrojtësin anglez të Wolves, Dion Sanderson, mbi një bazë të përhershme këtë verë. (Daily Mail)

Cardiff City ka akuzuar Nantes për datimin e një kontrolli për të fshehur faktin se ata zotëronin Emiliano Sala. (Daily Mail)

Chelsea ka më shumë besim dhe një besim të përtërirë nën Thomas Tuchel, thotë Edouard Mendy. (Pasqyra ditore)

Sulmuesi i Anglisë i Chelsea, Tammy Abraham nuk është i gatshëm të hyjë në bisedime për kontratë. Kjo është ndërsa klubi vazhdon të jetë i lidhur me Erling Haaland. (Metro)

Huddersfield Town shpreson se ata mund të finalizojnë një marrëveshje për ish-sulmuesin e Everton Oumar Niasse. (Jorkshire drejtpërdrejt)

John Kennedy është shansi për të preferuar për t’u bërë menaxheri i ardhshëm i Celtic. (Dielli Skocez)

Treshja e Shamed Rangers, Nathan Patterson, Calvin Bassey dhe Bongani Zungu mund të jenë të lirë të përballen me Livingston javën e ardhshme pavarësisht se u gjobitën nga policët për një shkelje të fundit të rregullave të profilit të lartë Covid. (Regjistrimi ditor)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu