Gjigandët Jangwani thonë se sulmuesi i tyre i ri Burundian do të argëtojë tifozët me shumë gola dhe gjithashtu do t’i fitojë ata titullin e kampionatit

Yanga SC ka theksuar rëndësinë e nënshkrimit të sulmuesit Fiston Abdoul Razak në ditën e fundit të afatit të mini-transferimit.

Ish sulmuesi i Sofapaka arriti në gjigandët Jangwani në 15 Janar, por ai duhej të priste deri të Premten kur ai zbarkoi në Dar es Salaam për të hedhur letër në një marrëveshje afatshkurtër prej gjashtë muajsh.

Zyrtari i Yanga Antonio Nugaz tani ka zbuluar arsyen pas nënshkrimit të sulmuesit shumë të udhëtuar, i cili gjithashtu ka luajtur për JS Kabylie, LLB Academic, Rayon Sports, CSMD Diables Noirs, Mamelodi Sundowns, Bloemfontein Celtic, CD Primeiro de Agosto dhe Al-Zawra ‘një SC.

“‘[Razak] thjesht ka ardhur për të argëtuar tifozët, ai ka ardhur për të na ndihmuar të fitojmë titullin e kampionatit, është koha jonë të shijojmë dhe të fitojmë tituj dhe ai ka ardhur për të na ndihmuar ta arrijmë atë, “tha Nugaz cituar nga Sokalabongo.

“Synimi ynë kryesor këtë sezon është të fitojmë titullin e kampionatit dhe gjithashtu Kupën e vendit, ne duam ta mbyllim sezonin me një dyshe dhe kjo është arsyeja pse Razak është këtu, ai do t’i bëjë tifozët tanë të lumtur, ai tashmë më ka premtuar numrin e gola ai do të shënojë, por unë nuk do ta zbuloj atë. ”

Me nënshkrimin për ekipin, Razak u premtoi tifozëve të klubit ai do ta ndihmojë skuadrën për të fituar Premier League të Mainland këtë sezon.

“Unë dua të shfrytëzoj këtë mundësi për të falënderuar të gjithë tifozët që erdhën të më mirëpresin në aeroport, unë jam i lumtur që jam këtu dhe tani është radha ime t’ju shpërblej me shfaqje të mira,” u tha Razak gazetarëve në Aeroportin Ndërkombëtar Julius Nyerere pasi duke prekur në Tanzani të Premten.

“I vetmi premtim që mund t’u bëj tifozëve është se do të përdor gjithë forcën time për të ndihmuar klubin të arrijë synimet e tyre, dhe gjithashtu t’u jap tifozëve argëtim duke shënuar sa më shumë gola të jetë e mundur.

“Ne duam të performojmë mirë, dua të siguroj tifozët se do të bëj mirë, dua që të lusim Zotin që të na drejtojë, dhe gjithçka që di këtë vit, do të bëjmë mirë dhe e di që do të mbajmë edhe titullin e kampionatit. ”

Yanga, i cili aktualisht është në krye të tabelës së 18 skuadrave me 44 pikë nga 18 ndeshje, gjithashtu nënshkroi mbrojtësin Dickson Job nga Mtibwa Sugar.



Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu