Përfaqësuesi i Anglisë duket se pësoi një dëmtim të muskujve në pjesën e parë në Anfield pasi problemet e Reds u përkeqësuan

Jordan Henderson i ka shtuar shqetësimet e Liverpoolit për fitnesin duke u dëmtuar kundër Everton, me Jurgen Klopp që zbuloi pas humbjes së skuadrës së tij 2-0 se dëmtimi i Henderson nuk ishte “i mirë”.

Përfaqësuesi i Anglisë mori topin përtej Abdoulaye Doucoure në pjesën e parë, por menjëherë u tërhoq nga dhimbja.

Ai mori trajtim dhe u përpoq të luante, por u zëvendësua pak më vonë dhe u zëvendësua nga Nat Phillips.

Çfarë ndodhi me Henderson?

Me Reds që zvarriteshin 1-0, Henderson u përpoq të nxirrte topin nga prapa dhe përparoi përtej Doucoure vetëm për t’u copëtuar në tokë nga dhimbja.

Henderson po luftonte shumë para se të godiste në kuvertë në minutën e 25-të dhe menjëherë shtrëngoi këmbën e tij të brendshme.

30-vjeçari mori trajtim dhe u përpoq të shtrinte problemin dhe, pas një bisede me stafin mjekësor, ai mori vendimin për t’u kthyer në fushë.

Sidoqoftë, aq sa ai dëshironte të luante, mendja e shëndoshë mbizotëronte dhe Henderson u largua me 30 minuta nga ora.

Cfare u tha?

Kur u pyet nga Sky Sports për të siguruar një azhurnim mbi dëmtimin e Henderson, Klopp tha: “Groin, rajoni i aduktorit, kështu që nuk është mirë.

“Ne nuk e dimë saktësisht, është ijë, rajoni i aduktorit, pjesën tjetër do ta dimë nesër”.

Në konferencën e tij për shtyp, Klopp shtoi: “Askush në departamentin mjekësor nuk ishte pozitiv për këtë. Por ne duhet të presim për skanimin nesër”.

Cilët lojtarë të tjerë janë dëmtuar për Liverpool?

Salla e trajtimit të shefit të Reds, Klopp është e mbushur plot.

Naby Keita ishte i aftë për të zënë vendin e tij në stol pas dy muajsh jashtë me një problem të kërcellit, por Fabinho mbetet në mënjanë së bashku me James Milner.

Dy mesfushorët e gjithanshëm, të cilët gjithashtu mund të veprojnë në mbrojtje, janë bashkuar në dhomën e trajtimit nga mungesa afatgjata Joe Gomez, Virgil van Dijk, Joel Matip dhe Diogo Jota.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu