Mikpritësit hodhën shansin për të rimarrë samitin e Premier League ndërsa Blades erdhën për fitoren e tyre të dytë të fushatës

Manchester United mbrojtësi Harry Maguire u bëri thirrje shokëve të tij të skuadrës që të tërhiqeshin menjëherë pasi t’i kishin parë të shkonin te djemtë në bodrumin e Premier League Sheffield United te merkuren.

Blades mundësuan vetëm fitoren e tyre të dytë në ligë të sezonit në Old Trafford në një fitore tronditëse 2-1.

Kean Bryan dhe Oliver Burke shënuan golat e vizitorëve për t’i mohuar United mundësinë për t’u rikthyer në krye të tabelës së Premier League, pasi Manchester City shkoi në krye të martën me një goditje prej 5-0 West Brom.

Maguire i kishte dhënë një shpresë të shkurtër skuadrës së tij me një barazim në minutën e 64, dhe ai pranoi që United duhet të kthehet në formë sa më shpejt të jetë e mundur në mënyrë që të qëndrojë në garë në samit.

“Nuk ishte mjaft mirë, ne nuk luajtëm në nivelin që kemi javët e fundit,” the Anglia qendërmbrojtësi pranuar në BT Sport pas bilbilit përfundimtar. “Ne u dhamë atyre dy gola, tani është koha të ngrihen dhe të numërohen sepse është e lehtë kur po fiton ndeshje futbolli – kur humbet, ka të bëjë me atë se sa shpejt kthehesh mbrapsht.

“Ne e filluam lojën në kontroll të plotë. Duhet të bëjmë më shumë, e bëmë të vështirë për veten tonë, u kthyem përsëri në të dhe nuk mund ta humbësh nga atje.

“Ne e dinim që në gjysmë të kohës goli tjetër do të ishte vendimtar, kishim besim të madh se mund ta bënim përsëri. Nuk ishim mjaftueshëm të mirë sonte dhe nuk luajtëm në një nivel që e prisnim nga vetja”

Menaxheri Ole Gunnar Solskjaer ndau zhgënjimin e akuzës së tij për rënien e tre pikave thelbësore, ndërsa gjithashtu theksoi se United pagoi shtrenjtë për një grusht gabimesh nga gjyqtari Peter Bankes.

“Të zhgënjyer, nuk mund të arrinim në lartësitë e futbollit të muajve të fundit që luajtëm. Shumë zhgënjyes, nuk mund të gjenim një zgjidhje për bllokun e tyre shumë kompakt dhe mbrojtjen e mirë,” tha Solskjaer. “Dy vendime të gabuara, kështu është, është ai lloj sezoni, i paqëndrueshëm dhe arbitri i humbi ata të dy.

“Atë shkëndijë të vogël, atë avantazh, ne nuk kishim atë kreativitet shtesë, imagjinatë, faktorin X që kemi pasur – ka ndodhur, ne e shikojmë atë, pajtohemi se nuk është mjaft i mirë dhe shkojmë përsëri.

“Ne pësuam një gol të dobët, e humbëm topin me lehtësi në fushë, nuk u futëm dhe nuk u përpoqëm, nuk pastruam linjat tona dhe nuk dolëm shumë shpejt në top dhe ne u ndëshkuam.

“Nuk ka kohë për të ardhur keq për veten tuaj, sepse të shtunën ju shkoni përsëri, ne kemi Arsenalin, ne duhet ta harrojmë këtë, të mësojmë prej tij dhe të vazhdojmë më tej”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu