Menaxheri i Ujqërve, Nuno Espirito Santo la të kuptojë arsyen prapa fillimit të ngadaltë që i dha Tottenhamit një avantazh të hershëm, dhe gjithashtu shprehu kënaqësinë e tij kur pa Raul Jimenez të kthehej në sytë e publikut.

Ujqit luftoi përsëri nga një deficit i hershëm për të vulosur një barazim 1-1 me Spurs.

Pika mbylli një pasdite të bukur për Wolves, i cili pa sulmuesin meksikan Jimenez duke parë nga tribunat ndërsa ai vazhdonte të shërohej nga një kafkë e thyer.

Duke folur për BBC pas ndeshjes, Nuno tha: “Ishte një lojë e vështirë, një lojë e vështirë që filloi shumë keq për ne.

“Ne pranuam në minutën e parë dhe kjo kërkon shumë karakter. Ne luajtëm një lojë të mirë pas kësaj.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Ujqërit më në fund thyejnë rezistencën e Tottenhamit për të marrë hak ndaj gabimit të hershëm

“Ne gjithmonë e ndiqnim Tottenhamin, ishte punë e vështirë. Ne nuk kemi pranuar shumë raste dhe kemi pasur magji të mira në lojë. Ne kemi lojtarë, lojtarë të rinj që duam të mbështesim. Ne u besojmë atyre.

“Ishte mirë që të kisha Raul Jimenez këtu, bukur që e kisha pranë dhe e shihja se ai po përmirësohej.”

Duke ofruar diçka si një shpjegim pas fillimit të ngadaltë të Wolves, Nuno la të kuptohej mungesa e tifozëve në pjesëmarrje si një arsye e mundshme.

“It’sshtë një proces mësimi,” i tha ai Sky Sports. “Ne kërkojmë fokus nga fillimi dhe e dimë që skaji nuk është atje pa tifozë. Ndodh dhe duhet të reagosh.

Shoku i ekipit “e di” që ai duhet të përmirësojë – Saiss

Roman.Saiss_.Wolves.TEAMtalk

Shpëtimtari i Ujqërve – Saiss – foli gjithashtu për shtypin dhe këmbënguli që pavarësisht nivelit të kundërshtarit të tyre, Wolves meritonte më shumë sesa vetëm një barazim.

Ai i tha Sky Sports: “Ne pësuam një gol të dobët. Ershtë më vështirë kur jeni duke luajtur një ekip si Tottenham të ktheheni kur e bëni këtë, por mendoj se kemi merituar më shumë.

“Fabio Silva e di që ai duhet të përmirësohet dhe të bëjë përshtypje dhe unë jam i sigurt se ai do të shënojë shumë gola për këtë klub.

“Ne ishim pak të befasuar sepse ata luajtën me një formë tjetër. Mendoj se kemi kontrolluar ndeshjen përveç minutës së parë. Ne duhet të jemi të qëndrueshëm gjatë gjithë 90 minutave ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu