Shefi i Ujqërve, Nuno Espirito Santo ka pranuar se skuadra e tij nuk bëri mjaft sulmuese në humbjen e tyre 4-1 ndaj Manchester City të martën në mbrëmje.

Pas një heshtjeje të pjesës së parë, vizitorët arritën të barazojnë lojën kur Conor Coady shënoi me golin e tij të parë që nga Prilli 2018.

Kjo inkurajoi Ujqit për të ecur përpara më shpesh për një kohë, por kjo u tërhoq kur Gabriel Jesus shënoi qytetin e dytë të natës në 80 minuta.

Nuno ishte i vetëdijshëm se ekipi i tij nuk bëri aq sa duhet kundër udhëheqësve të ikur të Premier League.

Ai i tha BBC: “Pjesa e parë ishim të organizuar por pa luftë, kishte një zotërim të madh nga City.

“Pjesa e dytë kishim më shumë presion, ishim më lart në fushë dhe krijonim kërcënime në zotërimin tonë – të cilat i mbështetëm për një magji të lojës.

“Djemtë ishin solidë dhe kompaktë. Loja shkoi por ne nuk ishim në gjendje ta mbanim këtë dhe u ndëshkuam.

“Ne e ndjemë që ishim në këmbë përpara në pjesën e dytë, por pasi tërhoqëm reagimi nuk ishte për të mbajtur, por u përballëm me një kundërshtar shumë të mirë.”

Nuno pranoi cilësinë e ekipit të Pep Guardiola, i cili vulosi fitoren e tyre të 21-të radhazi natën, duke nënvizuar se ata morën avantazhin e plotë të gabimeve të vonë të përqendrimit të Wolves.

“Plani nuk funksionoi për aq kohë, por ne u përballëm me një kundërshtar shumë të mirë dhe kishim linja të mira posedimi,” shtoi ai.

“Detyra juaj është më e vështirë kur City ka avantazhin. Djemtë bënë mirë, nuk ka asnjë plan perfekt në lojë, por ne po përballeshim me një ekip me një plan shumë të mirë gjithashtu.

“Ne duhet ta shikojmë ndeshjen sepse kemi bërë disa gabime nën presionin e City dhe ata janë shumë të rrezikshëm dhe do t’ju dënojnë.

“Qyteti është shumë i talentuar, lojtarë të mahnitshëm, menaxher i mrekullueshëm. Të gjitha ekipet e tjera që vijnë këtu e kanë të vështirë sepse janë një kundërshtar i mirë. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Mësim i vështirë për Ujqërit

Gabriel Jesus TEAMtalk

Disa mund të argumentojnë se rezultati i bën lajka Man City por Wolves paguan çmimin për shfaqjen e ambicies së kufizuar.

Në përpjekje për të përmbajtur kundërshtarët e tyre, ata pranuan një autogol me anë të Leander Dendoncker pas vetëm 15 minutash.

Pas 45 minutash të para pa shans, ata ndezën jetën në periudhën e dytë pas përfundimit të Coady.

Sidoqoftë, greva e vonë e Jezuit shfartoi anën e jashtme, e cila përfundoi duke dërguar edhe dy gola përpara se të mbaronte koha.

Kjo ishte disfata e parë e Wolves jashtë që nga humbja 1-0 ndaj Crystal Palace më 30 janar.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu