Nuno Espirito Santo thotë se Wolves duhet të vazhdojë të ndjekë standardet e tyre të larta pasi pretendoi një fitore të tretë në katër ndeshjet e tyre të fundit në kampionat.

Një autogol nga Illan Meslier pas një vrapimi fantastik dhe gjuajtjes nga Adama Traore u dha atyre një fitore të ngushtë 1-0 kundër Leeds.

Pasi nuk arriti të merrte tre pikë në Premier League midis 21 dhjetorit dhe 2 shkurt, është një kthesë shumë e nevojshme në fat për klubin e Molineux.

Tani ata janë deri në vendin e 11-të në tryezë, duke kërcyer Leeds falë fitores së të premtes mbrëma.

Dhe një Santo pozitiv foli me shkëlqim për aplikimin mendor të treguar nga lojtarët e tij për t’u kthyer në mënyrat fituese pas ndeshjes. Por ai gjithashtu bëri të qartë se çfarë ata duhet të vazhdojnë të bëjnë nëse duan të ruajnë formën e tyre të përmirësuar.

I pyetur nëse Ujqit tani janë në një pozitë të fortë, ai i tha BT Sport: “Le të shohim se si jemi pas kësaj loje në lidhje me atë aspekt. Ne ende kemi disa çështje për të vlerësuar.

“Por po. Sidomos qasja që kemi pasur gjatë këtyre momenteve të vështira. Gjithmonë duke besuar, gjithmonë duke u zotuar.

“Ne nuk mund të themi [anything negative] gjithnjë në lidhje me qëndrimin e lojtarëve. Ndonjëherë gjërat nuk funksionojnë dhe ne duhet të jemi gjithëpërfshirës dhe të kuptojmë momentet.

Nuno Espirito Santo Wolves TEAMtalk

“Por ne kemi ndjekur standardet tona më të larta që kemi. Pra, le të vazhdojmë të ndjekim dhe të punojmë shumë “.

Lavdërime për anësorët e Ujqërve

Trajneri portugez përmendi gjithashtu performancat e Traore dhe Pedro Neto. Çifti pacey ishin kërcënimet kryesore për anën e tyre dhe luajtën një rol kryesor në rezultat.

“Lojtarët si Adama dhe Pedro, kur u lejohet të kenë topin dhe të fillojnë të vrapojnë, ata janë me të vërtetë të rrezikshëm,” tha ai.

“Dhe është një grevë e bukur. Sigurisht që ka fat në këtë moment, por është një goditje e bukur nga Adama. ”

Edhe shefi i Leeds, Marcelo Bielsa e tha fjalën e tij në shfaqjet e dyshes përpara Ujqërve pas ndeshjes.

Duke qenë vetë një portier gjatë ditëve të tij të lojës, Santo gjithashtu pranoi se ai kishte simpati për portierin e Leeds Meslier pas autogolit të tij fatkeq.

“Shume e veshtire [for him], por portieri bëri shumë mirë, ”shtoi ai. “Ai bëri një pritje fantastike në pjesën e parë. Të dy portierët ishin me të vërtetë aktivë në lojë, kjo tregon intensitetin e ndeshjes. ”

Meslier prodhoi një ndalesë të shkëlqyeshme për të mohuar Neto që të gjente këndin e sipërm të majtë me një përpjekje prej 25 oborresh. Por ai nuk mund të bënte asgjë për golin dhe ishte për të ardhur keq kur pa topin që rrotullohej në rrjetë pasi tërhoqi topin nga shpina.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu