Portieri Shilton Paul është zotuar të provojë dhe të fitojë titullin I-League për një pjesë të mbështetësve të Mohun Bagan …

Fernando Santiago Varela ndjen një ndjenjë të re të sfidës Vëllezërit Churchill përpara 2020-21 I-Lidhja sezoni Pas një periudhe me Gokulam Kerala para se të marrë sfidën e Churchill, Valera do të shpresojë për gjëra më të mira që do të vijnë.

“It’sshtë një sezon i ri për mua. Jam shumë i lumtur që jam në këtë klub historik dhe është një sfidë e re për mua. Duhet të tregoj se mund ta ndihmoj futbollin indian të rritet”, tha trajneri spanjoll i lindur në Argjentinë, i cili më parë udhëhoqi Gokulam Kerala në titujt e Premier League 2017-18 Kerala dhe Kupën Durand 2019 në dy vitet e tij me anën jugore.

“Mendoj se çdo vit, Superliga I-League dhe (Indiane) po përmirësohet. Hap pas hapi, futbolli Indian po rritet dhe mendoj se po bëjmë një punë të mirë në Churchill Brothers. Ne jemi të gatshëm të luftojmë në çdo ndeshje për të sjellë trofe për Goa, “shtoi ai.

Makineritë e Kuqe filluan para-sezonin e tyre në Goa nga java e dytë e nëntorit dhe janë vendosur të luajnë sezonin e tyre të hapjes në 10 janar kundër Shigjeta Indiane, një ekip Varela i klasifikuar si një nga anët konkurruese me të cilat është përballur.

Pasi mbërriti në Kolkata vetëm disa ditë më parë për t’iu nënshtruar karantinës, ai tha, “Unë mendoj se nuk është opsioni më i mirë për të qenë gati brenda një jave. Mund të kishte qenë më mirë të isha në Kolkata më herët, por kushtet janë të njëjta për të gjitha skuadrat. Ne nuk mund të justifikojmë. Duhet të jemi të gatshëm dhe të tregojmë mentalitetin tonë për të luajtur në këto kushte.

“Më kujtohet kur isha në Gokulam vitin e kaluar, një nga ndeshjet tona më konkurruese ishte kundër Indian Arrows. Tani do të fillojmë kundër tyre dhe madje edhe pasi të ndryshojmë lojtarët e tyre, jam i sigurt që lojtarët duan të tregojnë se janë të gatshëm për të luajtur në kampionat ose për ekipin kombëtar. Ne duhet të jemi të përqendruar për të luajtur me një mentalitet të mirë “.

Luka Majcen Clayvin Zuniga Hamza Kheir Bazie Armand Churchill Brothers I-League 2020-21

Luka Majcen (Slloveni), Clayvin Zuniga (Honduras), Hamza Kheir (Liban), Bazie Armand (Bregu i Fildishtë)

Skuadra e plotë:

Portierë: Shilton Paul, Shibinraj Kunniyil, Nora Fernandes,

Mbrojtësit: Suresh Meitei, Mamit Vanlalduatsanga, Hamza Kheir, Keenan Almeida, Samuel Shadap, Schubert Pereira, Kamran Farooque, Vikas Saini, Wendell Coelho, Jovel Martins,

Mesfushorët: Israil Gurung, Clencio Pinto, Sourav Das, Kingslee Fernandes, Joseph Clemente, Bryce Miranda, Lalengzama Vangchhia, Fredsan Marshall, Bazie Armand, Quan Gomes, Richard Costa, Clayvin Zuniga,

Përpara: Luka Majcen, Vinil Poojary, Ginminthang Hangsing, Hafis Mohammedali, Lamgoulen Hangshing

Varela shprehu kënaqësinë e tij me skuadrën 30-anëtarëshe në dispozicion të tij. Ai gjithashtu refuzoi mundësinë për të huazuar lojtarë nga Superliga indiane (ISL) në afatin kalimtar të janarit.

“Unë jam shumë i kënaqur me skuadrën. Ne kemi një përzierje të lojtarëve me përvojë si Shilton dhe lojtarëve të rinj të cilët janë gati të luajnë I-League e tyre të parë. Ne nuk mendojmë se do të huazojmë ndonjë lojtar nga Super League Indian. objektivi është shumë i qartë – të ndihmoj lojtarët e Goan. Kështu që unë jam duke u përqëndruar tek ata dhe do të bëj gjithçka për t’i ndihmuar ata të rriten, siç tregova vitin e kaluar (me Gokulam Kerala), “tha ai.

Sidoqoftë, përkundër mungesës së peshave të rënda Mohun Bagan dhe Bengali Lindor të cilët janë bashkuar në ISL nga ky sezon, 47-vjeçari nuk është i gatshëm të marrë me lehtësi asnjë skuadër.

“Ka skuadra të tjera. Sfida është për të gjitha ekipet,” mendoi ai. “Ju nuk mund të thoni se vetëm sepse Bengali Lindor dhe Mohun Bagan nuk janë atje, ne mund të marrim titullin. Ne duhet të respektojmë të gjitha ekipet dhe ne duhet të tregojmë së pari në trajnimin tonë se jemi të gatshëm për të marrë titullin.”

Fernando Varela Gokulam Kerala Churchill Brothers

“Ju duhet të jeni konkurrues dhe ndoshta ne mund të marrim pikë nga ajo që kam bërë gabim vitin e kaluar dhe unë duhet të përmirësoj veten për t’u treguar lojtarëve se nuk jam si vitin e kaluar dhe mund të jem më i mirë. Nëse nuk përpiqem të përmirësoj timen versioni, unë nuk mund ta ndihmoj ekipin tim. Për të pasur një mentalitet fitues, ne gjithmonë duhet të përmirësohemi dhe unë duhet të filloj (përmirësohem) me veten time, “përmendi ai.

Në lidhje me formatin e ri të ligës, ku të gjitha ekipet do të luajnë një ndeshje të vetme kundër njëri-tjetrit para se të ndahen në dy grupe për të luajtur përkatësisht për kampionatin dhe rënien, ai vazhdoi, “Unë u thashë lojtarëve se do të vijë një mundësi për të gjithë por ata duhet të luftojnë për vendin e tyre dhe unë do të zgjedh lojtarët që janë gati. Fokusi do të jetë vetëm për të fituar ndeshjen tjetër “.

Portieri i Churchill Brothers Shilton Paul tashmë ka provuar të jetë pjesë e një flluske bio të sigurt kur u paraqit i huazuar për Bhawanipore në kualifikimet e këtij viti të Ligës I.

“Ishte mjaft e mirë në mënyrën se si IFA (Shoqata Indiane e Futbollit, organi drejtues i futbollit në Bengalin Perëndimor) organizoi divizionin e dytë. Para se të vija këtu, u thashë lojtarëve se si ishte në flluskë bio dhe ne po bëjmë mirë. Shpresojmë, do të mbetet e njëjtë deri në fund të sezonit. Do të jetë e vështirë sepse jemi larg familjeve tona dhe pa spektatorë në stadium. Duhet të jemi shumë të përqendruar dhe të motivuar, “shpjegoi ai.

Shilton Paul Mohun Bagan I-League 2017/2018

Për atë që ka kaluar 14 vitet e fundit të karrierës së tij profesionale duke luajtur kontraktuar me Mohun Bagan, 32-vjeçari shpreson të fitojë Churchill Brothers titullin e tretë të I-League dhe një për mbështetësit e Mohun Bagan që e ndjekin atë.

“Jam i lumtur që bashkohem me Churchill Brothers i cili është një nga ekipet më të mëdha në India. Unë do të përdor përvojën time 14-vjeçare (në Mohun Bagan). Ne patëm një para-sezon të mirë me seanca stërvitore dy herë në ditë. Ne jemi gati për ndeshjet. Kështu që shpresojmë se ne mund të fitojmë I-League.

“Ka disa ekipe të mira si Round Glass Punjab, Kashmiri i vërtetë dhe të tjerët gjithashtu, por ne jemi mjaft të sigurt për të fituar kampionatin. Unë mendoj se do të jetë një këmbë e mirë.

“Kur u bashkova me Churchill Brothers, shumë mbështetës të Mohun Bagan më thanë se ata do të na mbështesin ne (Vëllezërit Churchill) për shkakun tim. Kështu që me siguri, ne do të përpiqemi ta fitojmë këtë trofe për ta,” përfundoi ai.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu