Një sulmues i rrallë i Man Utd mund t’i jepet mundësia e një fillimi të ri nga një skuadër e përhershme e Ligës së Kampionëve, pretendon një raport.

Njeriu Utd janë në renë nëntë pasi kanë përjetuar një kthim në nam në fushatën aktuale.

Ole Gunnar Solskjaer ka tifozë që ëndërrojnë të heqin edhe një herë titullin e Premier League. Për më tepër, një rrugë drejt Kupës së FA tani ka një përplasje më pak në rrugë pas hedhja e rivalëve të hidhur Liverpool në raundin e katërt.

Linja e tyre emocionuese e sulmit edhe një herë shkëlqeu në Old Trafford, me hajmali të klubit Bruno Fernandes që shënoi golin vendimtar të lojës.

Solskjaer zbuloi përgatitje shtesë që Fernandes ndërmori që u erdhi në ndihmë kundrejt Liverpoolit, megjithëse lajmet nuk ishin të gjitha të mira pasi ofruan një azhurnim shqetësues të lëndimeve në Mason Greenwood.

Sidoqoftë, loja e tyre sulmuese ka vendosur impulse garuese, por një pasojë ka qenë margjinalizimi i Xhesi Lingard.

28-vjeçari ka qenë i kufizuar në daljet në kupë këtë term. Edhe atëherë, kanë kaluar vetëm 179 minuta.

Jesse Lingard Man Utd

Blerja e anësorit emocionues Amad Diallo në një marrëveshje të madhe parash ka vetëm spekulime të mëdha Koha e Lingard në Man Utd mund të përfundojë së shpejti.

Një numër i klubeve të Premier League janë lidhur me sulmuesin, duke përfshirë Sheffield Utd dhe një anëtar tjetër i ‘gjashtë më të mirëve’.

Megjithatë, sipas shitjes Portugeze Todofichajes (përmes I kapur jashtë) FC Porto mund të jetë i pari që të nisë një ofertë zyrtare.

Kampionët portugezë deklarohen të jenë ‘të përgatitur të ofrojnë 10 milion € për shërbimet e tij’.

Me vetëm 18 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij, koha po mbaron nëse Man Utd është i vendosur të rimbursojë një tarifë për lojtarin.

Çështja e pagave ka të ngjarë të jetë një faktor. Sidoqoftë, mundësia për të bërë një fillim të ri me një skuadër shumëvjeçare të Ligës së Kampionëve mund të tërheqë.

West Ham shënjestron mbrojtësin mbrojtës të Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer, Brandon Williams Man Utd

Ndërkohë, West Ham United është klubi i fundit që lidhet me një lëvizje të janarit për mbrojtësin e harruar të Manchester United, Brandon Williams.

20-vjeçari thuhet se është i irrituar nga mungesa e veprimeve këtë sezon dhe i hapur për një lëvizje huazimi. Mbetet të shihet nëse Djajtë e Kuq janë dakord, por ai është duke pritur në Old Trafford.

Luke Shaw dhe Aleks Telles janë të dy përpara asit të Anglisë Under-21. Ai ka luajtur vetëm gjashtë minuta futboll në Premier League këtë sezon.

Starleta e lindur në Manchester ka bërë edhe pesë paraqitje të tjera, por dëshiron të shohë më shumë veprime. Kryesisht një mbrojtës i majtë, ai bëri 11 starte në avantazh nga 17 dalje në 2019-2020.

Një raport në Dielli sugjeron se ai ka ‘prerë një shifër të irrituar’ në klub këtë term. Në fillim të këtij muaji u raportua se Newcastle, Southampton dhe Everton ishin të etur për të riun.

Lexoni historinë e plotë këtu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu