Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka rënë dakord për huazimin e mesfushorit Jesse Lingard këtë muaj.

28-vjeçari ende nuk ka luajtur asnjë minutë në Premier League ose Champions League dhe në vend të kësaj është kufizuar në vetëm tre dalje në garat e kupave, por ishte e kuptueshme që Solskjaer donte të mbante Lingard si rezervë emergjente.

Ole Gunnar Solskjaer
Solskjaer ende pa një vend për Lingard | Pishinë / Getty Images

Sidoqoftë, siç vërehet nga ESPN, Solskjaer që nga ajo kohë ka zhvilluar bisedime me mesfushorin, i cili ka theksuar dëshirën e tij për të luajtur futboll në prag të Kampionatit Evropian të kësaj vere dhe ai ka pranuar me ngurrim për të gjetur Lingard një shtëpi të re këtë muaj.

Lingard ka marrë shumë interes nga jashtë, por ai kuptohet se dëshiron të mbetet në Premier League, ku Newcastle, Tottenham, West Ham, Sheffield United dhe West Brom janë të gjithë duke e vëzhguar situatën.

Shumë mbështetje për Lingard është zhytur nga shefi i Anglisë Gareth Southgate dhe ndihmësi Steve Holland, të cilët kanë dhënë vlerësime të mira të mesfushorit nga koha kur ishin me të në Kupën e Botës 2018.

Kupa e Botës FIFA 2018 Rusi"Kroaci v Engeland"
Souhgate dëshiron që Lingard të kthehet në gjendjen e tij më të mirë | Imazhe VI / Imazhe Getty

Dyshja dëshiron ta shohë Lingard duke luajtur rregullisht për t’i dhënë atij një shans për të përfaqësuar edhe njëherë tre Luanët dhe një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij të menjëhershme pritet të merret në ditët në vijim

Sa i përket të ardhmes afatgjatë të Lingard, kjo bisedë ka të ngjarë të mbahet në fund të sezonit, kur anglezi do të hyjë në 12 muajt e fundit të kontratës së tij.

Të bashkuar u detyruan të shkaktonin një zgjatje një vjeçare për të ndaluar Lingard të largohej falas në fund të fushatës aktuale, por ata nuk kanë një mbrojtje të tillë tani dhe për këtë arsye do të duhet të fillojnë të kërkojnë një blerës të përhershëm.

Nëse Lingard mund ta provojë vlerën e tij në Premier League dhe ndoshta ta fitojë veten një vend në formacionin e Anglisë, United ka të ngjarë ta ketë më të lehtë për të shitur lojtarin, pagat prej 100,000 £ në javë të të cilit kanë komplikuar gjërat deri më tani.

United gjithashtu e gjen veten para një dileme të ngjashme me qendërmbrojtësin Phil Jones, por ata shpresojnë të shpëtojnë nga pagat e larta të Marcos Rojo pasi Argjentinasi ka rënë dakord për një kthim në atdheun e tij.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu