Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se mbrojtësi Eric Bailly do të udhëtojë me skuadrën e Manchester United për t’u përballur me Arsenalin këtë fundjavë, pavarësisht spekulimeve që ai mund të humbasë për shkak të dëmtimit.

Mbrojtësi i Fildishtë është rikuperuar nga dëmtimi për t’u bërë një pjesë e rëndësishme e vijës së pasme të Solskjaer në javët e fundit, dhe duhej të fillonte kundër Sheffield United të Mërkurën, por një dëmtim i marrë të Martën bëri që Axel Tuanzebe të thirrej në një njoftim të shkurtër.

“Eric ishte poshtë për të luajtur këtë lojë, por ai mori një goditje dje dhe është i lënduar dhe i mavijosur,” Tha Solskjaer pak para fillimit të mërkurën. “Unshtë për të ardhur keq për të.”

Ndjekësit e titullit të Solskjaer ranë në një humbje të befasishme 2-1 në mungesë të Bailly, dhe kishte pasur shqetësime se kthimi i ngushtë i ndeshjeve do të thoshte që vizita e së shtunës në Emirates do të vinte shumë shpejt për 26-vjeçarin. Por shpresohet se ai do të kthehet në kohë për t’u përballur Arsenal, siç konfirmoi Solskjaer të Premten se ai do të udhëtojë me skuadrën në Londër.

Ai tha, përmes BURRA: “Ai po udhëton në Arsenal, po. Përveç kësaj, ne nuk morëm ndonjë humbje tjetër nga Sheffield United dhe lojtarët janë të gjithë të aftë dhe të gatshëm të shkojnë”.

Skuadra e Chris Wilder mori vetëm fitoren e dytë të sezonit në kurriz të Djajve të Kuq dhe kjo vuri një dëm potencialisht të kushtueshëm në shpresat e tyre për titull – veçanërisht me rivalët Manchester City dhe Liverpool marrjen e fitoreve bindëse në të njëjtin raund të ndeshjeve.

Të bashkuar mbeten në vendin e dytë, vetëm një pikë nga vendi i parë, por nuk bëhet më lehtë pasi ata marrin një skuadër të Arsenalit në formë të ringjallur. Ekipi i Mikel Arteta ka marrë 16 pikë nga 18 të fundit në dispozicion në kampionat, duke përjashtuar Southampton në kohën e fundit të Shën Marisë dhe e dinë se çfarë mund të bëjë një fitore ndaj ndjekësve të titullit për shpresat e tyre evropiane.

Ata do të kenë në dispozicion nënshkrimin e ri Martin Odegaard dhe Solskjaer – një vendas i playmaker-it Norvegjez – di gjithçka për kërcënimin që ai paraqet.

Në konferencën e tij për shtyp, ai shtoi: “Martin është një lojtar i ri shumë i talentuar. Ne e dimë nga ekipi kombëtar që ai mund t’i shkaktojë probleme kujtdo.

“Ne i urojmë të gjitha të mirat – shpresoj vetëm që ai të mos e gjejë formën e tij të Shtunën!”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu