Ole Gunnar Solskjaer ka mbështetur Edinson Cavani për të ‘shënuar disa shpejt’, pasi përfundimi i dobët i Uruguajanit i kushtoi Manchester United dy potenciale shtesë në një barazim pa gola kundër Arsenalit.

Djajtë e Kuq nuk ishin në të mirën e tyre të Shtunën, por ata gdhendën dy mundësi të praruar për 33-vjeçarin, por sulmuesi zakonisht i besueshëm fillimisht disi goditi Bernd Leno me përpjekjen e tij nga afër, dhe pastaj u pushua gjerë vonë

Edinson Cavani, Cedric Soares
Cavani nuk arriti të godiste prapa rrjetës | Pishinë / Getty Images

Ato gabime u treguan të kushtueshme, pasi Man Utd nuk arriti të gjente rrjetën në Emirates Stadium, duke hequr dy pikë të tjera në garën për titullin e Premier League. Por trajneri Solskjaer ishte optimist pas ndeshjes, dhe ai mbështeti Cavani për të goditur një formë të pasur pas paraqitjes së dobët të tij kundër Gunners.

“Ai është atje, unë kam qenë vetë sulmues, kam pasur periudha kur nuk shënoj, gafë [Sir Alex Ferguson] dhe të gjithë rreth meje do të thoshin ‘ti ishe atje për të humbur shanset’, “tha Solskjaer.

“Për të shënuar duhet të humbasësh disa dhe ai patjetër do të shënojë disa shpejt.”

Duke folur për lojën në tërësi, Solskjaer pohoi se Man Utd krijoi mjaft mundësi për të mposhtur Arsenal, dhe pretenduan se ata ‘kontrolluan lojën’ pavarësisht se Topçinjtë po afroheshin më afër, kur E Alexandre Lacazette një goditje e lirë tronditi traversën.

Ole Gunnar Solskjaer
Solskjaer nuk ishte shumë i zhgënjyer nga paraqitja e ekipit të tij | Shaun Botterill / Getty Images

“Ne krijuam mjaft mundësi për të shënuar, ne do të punojmë për këtë dhe do t’i bëjmë përsëri. Ne e shikojmë atë si një hap përpara pas mbrëmjes së së mërkurës, “tha ai.

“Ndjeva që ne kontrollonim ndeshjen, goditja e lirë që godet shiritin mund të futet gjithmonë, por ato nuk na shqetësuan shumë. Ne ishim pak pasivë jashtë kutisë, ata kishin disa shumë gjuajtje, por Davidi nuk do të shqetësohej nga shumë prej tyre “.

Shorti largohet Njeriu Utd zvarritur Manchester City me tre pikë në Premier League tryezë, ndërsa Qytetarët ende mbajnë një lojë në dorë ndaj rivalëve të tyre të ashpër.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu