Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se Victor Lindelof pësoi një përsëritje të dëmtimit të shpinës me të cilin ishte duke luftuar javët e fundit, dhe kjo është arsyeja pse ai u pengua në barazimin e Manchester United me Leicester.

Reprezentuesi suedez pranoi kohët e fundit se ai po mbante një trokitje pavarësisht se ishte një shtyllë kryesore në Djajtë e Kuq duke filluar XI këtë sezon.

Viktor Lindelof
Lindelof u detyrua të pushojë në përplasjen e United në Boxing Day | Pishinë / Getty Images

Lindelof ka humbur vetëm një ndeshje në ligë për klubin këtë fushatë, duke luajtur 90 minutat e plota në çdo tjetër Premier League shëtitje para udhëtimit të Boxing Day në King Power Stadium.

26-vjeçari filloi në mbrojtje të djathtë kundër Foxes në mungesë të Aaron Wan-Bissaka, megjithëse ai u tërhoq pak pas orës duke sinjalizuar në stol se ishte i dëmtuar, dhe Solskjaer ka konfirmuar se goditja është një përsëritja e çështjes së pasme me të cilën ai ka qenë duke luftuar.

“Mendoj se është përsëri shpina e tij,” i tha Solskjaer klubit faqja zyrtare në internet. “Pra, ne vetëm do të duhet ta vlerësojmë atë para Wolverhampton.

Pavarësisht se ishte potencialisht pa një nga qendërmbrojtësit e tij të parë të zgjedhur për orarin e stërmadh të Krishtlindjeve, Solskjaer mbeti optimist në lidhje me opsionet e tij mbrojtëse dhe këmbënguli që ekipi i tij do të ishte plotësisht i përqendruar në angazhimet e tyre të ardhshme të ligës.

“Pastaj përsëri, Eric [Bailly] është në gjendje tani, Axel [Tuanzebe] është i aftë, prandaj sigurisht që mund të duhet ta shikojmë atë para Wolverhampton.

Ole Gunnar Solskjaer, Harry Maguire
Solskjaer ka refuzuar të ngecet nga dëmtimi i Lindelof | Marc Atkins / Getty Images

“Ne nuk kemi kohë të shqetësohemi për këtë. Këtë herë, ne kemi rreth 30 orë për t’u përgatitur për këtë lojë dhe shpresojmë që lojtarët t’i përdorin ato me mençuri. “

Barazimi 2-2 i Boxing Day me ekipin e Brendan Rodgers e sheh United të lëvizë në 27 pikë për sezonin, vetëm katër pikë prapa kampionëve të Premier League Liverpool, i cili kryeson në pozitën e parë.

Të bashkuar nikoqir i Nuno Espirito Santo Ujqit në Old Trafford të Martën përpara një tjetër ndeshje në shtëpi të Premten kundër Aston Villa.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu