Njerëzit e Pep Guardiola siguruan fitoren e tyre të pestë radhazi në ligë me një performancë dominuese në Etihad Stadium të Dielën në mbrëmje

Ish Nigeria trajneri Sunday Oliseh beson Manchester City po tregojnë një stil të ri loje taktike i cili është magjepsës dhe argëtues pas përplasjes 4-0 të tyre Crystal Palace në një ndeshje të Premier League të Dielën.

City arriti një fitore të rehatshme në shtëpi me mirësjelljen e goditjeve të dyfishta dhe të vetme të John Stones nga Ilkay Gundogan dhe Raheem Sterling në pjesën e dytë.

Rezultati e bëri Manchester City ekipin e vetëm që ka regjistruar pesë fitore radhazi në Premier League këtë sezon, megjithatë, Oliseh ishte veçanërisht i kënaqur me mënyrën se si njerëzit e Guardiola tejkaluan rezistencën e vizitorëve të tyre.

Ish-menaxheri i Super Eagles shkoi në mediat sociale pasi shikoi takimin e së Dielës për të shprehur admirimin e tij për Kevin De Bruyne i cili rrëmbeu asistimin e tij të 100-të me një fanellë të Man City me krosimin e tij për hapjen e Stones në minutën e 26-të.

Ai e përshkroi playmaker-in 29-vjeçar si lojtarin më të mirë nga Belgjika pas kryqit të tij spektakolar jashtë cepit në pjesën e parë.

“Uau! Manchester City po tregon një fytyrë të re të modifikuar taktikisht që është jashtëzakonisht interesante sa është argëtuese, ”shkroi Oliseh në Twitter. “A jam i vetmi që besoj se De Bruyne është lojtari më i mirë që ka dalë ndonjëherë nga Belgjika jonë e vogël? Kishte një kohë të bukur duke parë Man City duke shtypur Crystal Palace 4-0. ”

Edhe pse kanë një lojë në dorë, Manchester City u ngjit në vendin e dytë në tabelën e Premier League pas fitores, me 35 pikë nga 17 ndeshje – dy pikë prapa rivalëve të qytetit Manchester United.

Tjetra për njerëzit e Guardiola është një ndeshje vendase e Premier League kundër Aston Villa të mërkurën para se të vizitojnë klubin e League Two Cheltenham Town për të tyre Kupa FA Përleshja e raundit të katërt të Shtunën.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu