Tgrevat goditëse ndihmuan Arsenal pretendojnë për një fitore 3-1 jashtë Olimpiakos në ndeshjen e parë të Raundit të 16 të Europa League të enjten në mbrëmje.

Martin Odegaard dhe Mohamed Elneny filloi dhe përfundoi shënimin me një gol të shkëlqyeshëm secili, pasi Gabriel kishte dhënë Arsenal epërsia përsëri në vijim Joussef El-Arabirrafshuesi.

Odegaard kishte pasur një fillim të dobët për gjysmën e orës së parë, por shënoi një goditje nga distanca, megjithëse do të bëhen pyetje për përfshirjen e portierit Jose Sa në gol.

Por El-Arabi barazoi gjërat në pjesën e dytë, vetëm për Topçinjtë që të ktheheshin përpara në minutën e 79 me një gjobë Gabriel kokë

Elneny më pas iu dha dhuna për lirinë e fushës gjashtë minuta më vonë për të mbajtur topin drejt kutisë përpara se të gjuante Sa nga jashtë zonës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu