Organizatorët e fluturimit të lartë kanë emëruar lojtarët me performancën më të mirë në fushatën e fundit dhe kanë përfshirë ndërkombëtarin e Kamerunit

Gabrielle Onguene e CSKA Moscow është emëruar në Ekipin e Sezonit të Ligës Premier Premier të Grave Ruse për fushatën 2020.

Onguene u shfaq si një nga super yjet në top-fluturimin rus, duke shfaqur shpejtësinë, fuqinë dhe fizikun e saj ndërsa shënoi gola dhe asistime në sezonin e saj më të jashtëzakonshëm.

Reprezentuesi i Kamerunit luajti një rol vendimtar për të ndihmuar ekipin e Maksim Zinovyev të kapte titullin e dytë radhazi në kampionat, pavarësisht se humbi vetëm një ndeshje në 14 ndeshje sezonin e kaluar.

Në 13 paraqitje, 32-vjeçarja ishte një ndikim i madh pasi ajo shënoi shtatë gola dhe kontribuoi me disa asistime për të arritur fushatën e saj të dytë më të lartë që kur u transferua në Rusi në 2015.

Forma fantastike e produktit Louves Miniproff gjithashtu ndihmoi CSKA të paraqitej në Ligën e Kampionëve të Grave Uefa 2020-21, edhe pse ata u përkulën në fazën kualifikuese kundër Austrisë St. Polten.

Lista e formacioneve 4-4-2, e dominuar nga CSKA dhe Lokomotiv, pa Elvira Todua të CSKA të pretendonte pozicionin e portierit, ndërsa kuarteti i Lokomotiv Alsu Abdullina, Anna Kozhnikova, Anna Belomytseva, Kristina Mashkova u emëruan në mbrojtje.

Në mesfushë është një çështje e të gjithë CSKA me Nadezhda Smirnova, Gabriel Ongene, Anastasia Pozdeeva, Valeria Bespalikova, ndërsa Nelly Korovkina e Lokomotiv dhe Olesya Kurochkina e Zvezda 2005 janë në sulm.

Lista e 11-lojtarëve u vendos përmes një votimi të organizuar nga Departamenti i Futbollit të Grave RFU, duke përfshirë trajnerët kryesorë dhe kapitenët e ekipeve pjesëmarrëse në Super League.

Deri më tani, pesë herë finalet e Afrikës për Gratë Afrikane ka shënuar 23 gola në 53 paraqitje për CSKA.

Ylli kamerun është e vetmja afrikane midis nominimeve dhe do të shpresojë të tejkalojë më të mirën e saj këtë sezon.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu