Sulmuesi i Nigerisë vazhdoi renditjen e tij të shkëlqyeshme të golave ​​në topin e Belgjikës të enjten në mbrëmje

Paul Onuachu shënoi golin e tij të 20-të në Divizionin e Parë A të Belgjikës Genk u vendos për një barazim 1-1 kundër Gent.

Pasi nuk arriti të shënojë në humbjen e Genk me 2-0 ndaj Royal Excel Mouscron të Shtunën, 26-vjeçari u kthye në rezultatin me golin e parë në Luminus Arena në minutën e shtatë.

Ai përfitoi nga asistimi i Theo Bongonda por hapësi i tij ishte jetëshkurtër pasi Roman Yaremchuk barazoi nivelin e Gentit në kohën e ndërprerjes së pjesës së parë.

Goli i 20-të i Onuachu në sezonin e tij të 21-të në ligë zgjati dominimin e tij në krye të listës së shënuesve të Divizionit të Parë A.

Nigeria ndërkombëtar, megjithatë, nuk zgjati shumë në fushë pasi ai u zëvendësua në minutën e 31-të ndërsa bashkatdhetari i tij Cyril Dessers dhe Bregu i FildishtëEboue Kouassi u prezantua si zëvendësues të minutës së 85-të.

Gjithashtu në veprim në Luminus Arena ishin KamerunMichael Ngadeu-Ngadjui, Nurio Fortuna i Angolës, Sulayman Marreh i Gambisë, Anderson Niangbo i Bregut të Fildishtë dhe GanaOsman Bukari i cili të gjithë paraqiti për Gent.

Genk mbetet i dyti në tabelën kryesore të fluturimit belg pavarësisht barazimit me 39 pikë nga 22 ndeshje, por ata zënë vendin e liderëve Klubi Brugge me nëntë pikë ndërsa Gent është i 13-ti në renditje me 27 pikë.

Tjetra për Onuachu dhe Dessers ‘Genk është një udhëtim në ligë në Club Brugge të Dielën, pas së cilës ata presin Zulte-Waregem në Luminus Arena më 27 Janar.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu