Ronald Koeman ka qëndruar në sistemin e tij të tre qendërmbrojtësve për Ndeshja e së shtunës në mbrëmje e Barcelonës kundër Osasuna, duke përsëritur formacionin që funksionoi aq mirë kundër Sevilla gjatë javës së kaluar.

Megjithatë, ka disa ndryshime në personel. Gerard Pique dhe Ronald Araujo janë jashtë të plagosur, kështu që Oscar Mingueza, Samuel Umtiti dhe Clement Lenglet janë tre qendërmbrojtësit.

Përpara, Antoine Griezmann vjen për Ousmane Dembele të partnerit Lionel Messi në dy përpara.

Formacionet Osasuna vs Barcelona

E plotë Barcelona formacioni është si më poshtë: Marc-Andre ter Stegen; Oscar Mingueza, Samuel Umtiti, Clement Lenglet; Sergino Dest, Sergio Busquets, Frenkie de Jong, Pedri, Jordi Alba; Lionel Messi, Antoine Griezmann.

E plotë Osasuna formacioni është si më poshtë: Sergio Herrera; Nacho Vidal, Aridane Hernandez, David Garcia, Manu Sanchez; Roberto Torres, Lucas Torro, Jon Moncayola, Ruben Garcia; Kike Barja, Jonathan Calleri.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu