Unelaix Moriba nuk do ta harrojë udhëtimin e tij në Pamplona me nxitim. Adoleshenti shënoi golin e tij të parë për të moshuarit Barcelona fitoren e tyre 2-0 ndaj Osasuna në LaLiga Santander.

Në fakt, greva e tij e parë në ekipin e parë vjen në të njëjtin terren ku Ansu Fati rrjetë e tij të parë Barcelona goli sezonin e kaluar.

“Më pëlqen të gjuaj,” Ilaix u tha mediave në El Sadar.

“Unë nuk e di se si u preva dhe qëllova me të majtën time … falë zotit, ajo hyri brenda.

“Kurrë nuk do ta harroj këtë. Do ta çoj në varrin tim.

Ansu është si një vëlla për mua dhe kam pasur shumë dashuri për të.

“Jam zhgënjyer që kam shënuar golin tim të parë në rrjetë që ai bëri.”

18-vjeçari tani ka bërë gjashtë paraqitje që nga promovimi në ekipin e parë nga Ronald Koeman. Ai shpreson të ndihmojë Barcelona në lavdinë e LaLiga Santander.

“Që nga ndeshja e parë, Koeman më ka thënë të kërkoj qëllimin dhe kjo është arsyeja pse unë e kam bërë, ” Ilaix shtuar.

“Ne kurrë nuk kemi menduar se gara e titullit ishte e përfunduar.

“Tshtë e vështirë por ne do të luftojmë – është në ADN-në tonë.

“Kam mësuar shumë në La Masia. Ata më kanë mësuar shumë mirë.

“Unë kam qenë shumë me fat. Dua t’ua kushtoj qëllimin tim prindërve dhe familjes sime.”

Derbi i së Dielës në Madrid do të shohë dy nga Barcelonapretendentët për titull shkojnë kokë më kokë – Atletico Madrid dhe Real Madrid.

“Ne duhet të shohim se si është situata në LaLiga,” Ilaix tha

“Le të shpresojmë që ata të dy të heqin dy pikë ose se është Atletico që humbin – ata janë më të lartët në tryezë “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu