Btë tjera Miralem Pjanic dhe Ousmane Dembele të trajnuar me të tyre Barcelona shokët e ekipit të Premten në mëngjes dhe janë emëruar në listën e skuadrës për ndeshjen e së Shtunës kundër Osasuna në El Sadar.

Dyshja punuan me dhe pa top, ashtu si pjesa tjetër e ekipit, dhe kërkojnë të jenë të gatshëm për të luajtur një pjesë kundër ekipit nga Pamplona.

Dembele, i cili ka luajtur mirë në dy daljet e tij të fundit, erdhi në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Copa del Rey me disa shqetësime, por francezi i la ato frika të shkurtra pas tij duke u rikthyer në punë të Premten në mëngjes. Tani, ai duket sikur mund të fillojë kundër Osasuna të shtunën.

Pjanic, ndërkohë, ka humbur për dy ndeshjet e fundit kundër Sevilla me disa shqetësime në kyçin e tij të djathtë, por ai është përfshirë në skuadër dhe mund të shënojë kthimin e tij këtë fundjavë.

Ronald Araujo, Gerard Pique, Philippe Coutinho dhe Sergi Roberto të gjithë i kanë humbur.

Ronald Koeman kishte Ilaix Moriba dhe Konrad de la Fuente duke punuar me ekipin e parë të premten në mëngjes, por vetëm Ilaix është përfshirë në listën e skuadrës.

Skuadra e Barcelonës për tu përballur me Osasuna është si më poshtë:

Portierë: Marc-Andre ter Stegen, Neto, Inaki Pena.

Mbrojtësit: Sergino Dest, Clement Lenglet, Jordi Alba, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Oscar Mingueza.

Mesfushorët: Sergio Busquets, Miralem Pjanic, Riqui Puig, Pedri, Matheus Fernandes, Frenkie de Jong, Ilaix Moriba.

Sulmuesit: Antoine Griezmann, Martin Braithwaite, Lionel Messi, Ousmane Dembele, Francisco Trincao.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu