Mesfushori i Liverpool Alex Oxlade-Chamberlain thotë se ai dëshiron të jetë një “kërcënim më i vazhdueshëm” duke shkuar përpara dhe në fund të fundit të arrijë “një nivel tjetër” në klub.

Anglezi ka pësuar dy pengesa dëmtuese dëmtuese në Anfield të cilat kanë ndalur përparimin e tij.

Pas një sezoni mahnitës debutues, ai hasi një dëmtim serioz në gju në Prill 2018. Në të vërtetë, kjo çështje e mbajti atë jashtë për pjesën dërrmuese të sezonit 2018/19.

Por pasi u kthye në një mënyrë të ngjashme të formës termin e kaluar, ai dëmtoi ligamentet e gjurit në gusht. Shefi Jurgen Klopp fillimisht tha se ai do të mungonte për rreth pesë javë, vetëm që ai të kthehet në fillim të këtij muaji.

Oxlade-Chamberlain ka një prirje për të shpërthyer në mes të mesfushës me energji. Për më tepër, ai shpesh e ka përdorur atë energji për të dhënë një goditje me rreze të gjatë ose një moment të ngjashëm kthyes të lojës.

Duke folur me Telegrafi, mesfushori shpjegoi se si planifikon të kthehet në formën e tij të mëparshme dhe madje të shkojë edhe më mirë.

“Bëhet fjalë për dorëzimin e numrave. Në përgjithësi, golat që shënoj, shumë kohë nuk janë gola të lehtë ”, tha ai.

“Golat nga jashtë kutisë duhet të jenë bonus. Kur kthehem në sezonin e kaluar kujtoj golat kundër Bournemouth dhe West Ham, ku u futa në pozicione ku duhet të shënoja.

“Kjo është ajo ku unë e di se mund ta çoj lojën time në një tjetër nivel. Unë dua të jem një kërcënim më i vazhdueshëm duke shkuar përpara. “

Në të vërtetë, Oxlade-Chamberlain shijoi sezonin e tij më produktiv përpara portës për Liverpool termi i fundit. Ai shënoi tetë gola, përfshirë katër në Premier League dhe tre në Champions League.

Sidoqoftë, ai beson se të qenit kritiku i tij më i keq e ndihmon atë që të arrijë më shumë në fushë.

Oxlade-Chamberlain kërkon më shumë nga vetja e tij

Alex-Oxlade-Chamberlain-Liverpool

“Unë kam qenë gjithmonë autokritik,” shtoi mesfushori. “E di kur po ndihem mirë. Kjo del në performancë. Mund të ndiej kur jam në një magji të mirë.

“Unë i urrej lojërat që më kalojnë. Sidomos në këtë ekip. Kur jam në mesfushë e di rolin dhe punën time kështu që kur ndjej se nuk bëj sa duhet – vrapimi me top, krijimi, dhënia e Mo [Salah], Sadio [Mane] dhe Bobby [Firmino] mundësitë për të shënuar – Unë e njoh atë.

“Prej këtu vjen autokritika. Doja më shumë nga vetja për shumë sezonin e kaluar. Mund ta shikoj përsëri dhe të them ‘tetë gola – më i madhi im në një sezon – dhe i katërti më i lartë në ekip’.

“Por të jem i sinqertë nuk isha i kënaqur me atë se si kam performuar në pjesën më të madhe të tij. Unë pres më shumë nga vetja ime në zona të caktuara në kohë të caktuara. Kur nuk jam duke e bërë, unë zhgënjehem. “

Oxlade-Chamberlain bëri kthimin e tij nga dëmtimi si zëvendësues në 7-0 të Crystal Palace. Si i tillë, ai mund të jetë në linjë për një rol më të madh kundër West Brom të Dielën.

LEXO MË SHUMË: Klopp pranon gabimin ndaj kolegut Salah në kapitenerinë e Liverpool

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu