Monaco ka hyrë në garë për të nënshkruar sulmuesin e Arsenalit Alexandre Lacazette mes dyshimeve të vazhdueshme të kontratës, sipas raporteve.

Lacazette ka qenë në Arsenal që nga viti 2017, kur ata paguan Lyon 52 milion £ për ta nënshkruar atë.

Në karrierën e tij të Gunners deri më tani, francezi ka 58 gola nga 156 ndeshje. Kjo përfshin 45 gola nga 118 paraqitje në Premier League.

Këtë sezon, ai ka shënuar 10 herë nga 29 paraqitje, por ekziston frika se këto mund të jenë muajt e fundit të karrierës së tij në Arsenal.

Lacazette është jashtë kontratës në 2022, që do të thotë se Arsenali mund të konsiderojë shitjen e tij në verë për të shmangur humbjen e tij falas.

Mikel Arteta mbetet i dashur për sulmuesin, por nuk është ende e qartë nëse ai do të nënshkruajë një zgjatje të kontratës. Nëse ai nuk e bën këtë, atëherë mënyra më e mirë e veprimit mund të jetë paraja ndaj tij.

Sipas Pasqyra, Lacazette ka admiruar përsëri në Ligue 1. Monaco do të donte ta nënshkruante atë.

Skuadra nga Principata po mban vëmendje mbi situatën e 29-vjeçarit përpara afatit kalimtar të verës. Me pak kohë që i mbetet kontratës së tij, ai mund të jetë i disponueshëm për një tarifë më të ulët.

Arteta tashmë ka konfirmuar se bisedimet e kontratës me Lacazette do të duhet të presin deri në fund të sezonit. Por pasi shkurtuan faturën e tyre të pagave në muajt e fundit, shenjat mund të tregojnë për Arsenalin që përpiqet të heqë 150,000 £ në javë kushtet e tij nga librat.

Lacazette një nga disa që do të largohet?

Alexandre Lacazette Arsenal snood TEAMtalk

Në fakt, një raport i fundit e quajti Lacazette si një nga lojtarët që mund të hapte rrugë si pjesë e masave të klubit për uljen e kostove.

Dielli pretendoi se ashtu si Lacazette, Arsenali mund të shesë Lucas Torreira dhe Matteo Guendouzi, të dy janë të huazuar këtë sezon.

Ekziston gjithashtu mundësia që lojtarët e tjerë të huazuar Sead Kolasinac, Ainsley Maitland-Niles dhe Joe Willock gjithashtu mund të largohen në një bazë të përhershme.

LEXO MË SHUMË: Arteta shpjegon pse Aubameyang ka besimin e tij të plotë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu