Scott Parker kujtoi Fulham se sezoni i tyre nuk do të përcaktohet nga rezultatet kundër Manchester City pas humbjes ndaj drejtuesve të kampionatit.

Fulham ka qenë duke u ngjitur në tryezë kohët e fundit dhe forma e tyre e ka bërë arratisjen nga zona e rënies një mundësi të mirëfilltë.

Por rritja e tyre e fundit në formë pësoi një pengesë kur ata humbën 3-0 nga City, pavarësisht mbajtjes së tyre për tërë gjysmën e parë.

Fulham ishin arkitektët e rënies së tyre për disa prej atyre qëllimeve dhe nuk ishin në gjendje të tërhiqeshin mbrapa. I mban ata në zonën e rënies nga diferenca e golave.

Megjithatë, Parker mori mjaft pozitive nga performanca e tyre e guximshme dhe u zotua të tërhiqej.

I tha ai BT Sport: “Ne u përpoqëm ta çonim ndeshjen te skuadra më e mirë në Evropë dhe këtë divizion. Mendova se e bëmë atë.

“Ne pësuam gola pa kuptim në pjesën e dytë, gjë që është zhgënjyese, por lojtarët e dinë këtë.

“Unë i kërkova ekipit të ishte i guximshëm dhe të tregonte një mënyrë se si të përpiqemi të pohojmë veten në Man City. Për pjesë të mëdha ata bënë shumë mirë, por ishin vërtet disa gola pa kuptim.

“Ne ishim solid dhe ishim në lojë. Kemi kaluar momentet tona të vogla në gjysmën e parë, ku duhet të jemi më klinikë.

“Ju duhet të qëndroni më të fortë në pjesën e dytë, por qëllimi erdhi direkt pas gjysmës së kohës që është një betejë e vështirë”.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi në Facebook, Cicëroj dhe Instagram


Parker sheh ‘pozitive masive’

Parker vazhdoi: “Ka shumë pozitive.

“Njerëzit mund të shikojnë në mënyrën e pësimit të golave, por nëse përpiqeni të merrni një ekip si Manchester City, ka rreziqe që vijnë nga kjo.

“Ne ranë shkurt. Në përgjithësi jam shumë i kënaqur.

“Testi i madh tani. Sezoni ynë nuk do të përcaktohet kundër një skuadre si Man City. Tani si gjithmonë, ne ri-grupohemi, mësojmë nga gabimet, marrim pozitivet dhe shkojmë përsëri. ”

LEXO MË SHUMË: Guardiola duke ëndërruar ndërsa Man City shkon më afër

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu