Scott Parker pa faktin se ishte i zhgënjyer Fulham nuk mori asgjë kundër Manchester United si një shenjë progresi.

Fulham ka një rekord të fortë pasi shënoi i pari në ndeshjet nën drejtimin e Parker, por gjithmonë do të ishte një sfidë për të mbajtur epërsinë që fituan kundër sfiduesve të titullit United.

Pasi zbriti me rezultatin 2-1, skuadra e Parker vazhdoi të kërkonte dhe kishte shanse për të barazuar – por në fund të fundit nuk mori asgjë nga ndeshja. Si rezultat, ata mbeten në zonën e rënies.

Sidoqoftë, forma e tyre e fundit ka sugjeruar se ata kanë një shans për të luftuar për të qëndruar zgjuar. Në të vërtetë, Parker mendoi se performanca kundër United tregoi se ata kanë cilësinë për të garuar në Premier League.

I tha ai Ndeshja e ditës: “Unë jam vërtet i kënaqur, por jam zhgënjyes në të njëjtën kohë, gjë që tregon se sa larg kemi arritur. Ne kemi mbajtur tonat kundër ekipeve kryesore në ndeshjet e fundit.

“Ne u kemi shkaktuar atyre shumë probleme, por momentet e mëdha në lojë, ne nuk i ekzekutuam këtë herë. Unë e dua ekipin në këtë moment dhe jam vërtet krenar.

“Ne kemi punuar pa u lodhur dhe do të punojmë shumë në fushën e trajnimit për t’i ekzekutuar ato shanse dhe shpresojmë se do të përmirësohet.”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Duke shqyrtuar golat që vendosën ndeshjen, Parker tha: “[Ademola Lookman] kishte shumë kohë për të kompozuar veten dhe ishte një përfundim fantastik.

“Ne e humbëm atë në një gabim dhe një gol fantastik nga Paul Pogba.

“Alphonse Areola ka qenë fantastik gjatë gjithë sezonit dhe ai do të jetë i pari që do të zhgënjehet. Ai ka bërë një gabim sot, por ai do të kthehet “.

Në përgjithësi, Parker këmbënguli që skuadra e tij “kërcënuese” e Fulham mund të mbajë një shtytje për të shmangur rënien.

“Unë pashë një ekip sot që dukej kërcënues dhe u përpoq më shumë për t’u rikthyer por ne shkojmë përsëri. Sfida tjetër është të mbajmë aty ku jemi dhe të mos lejojmë që humbja të na fundosë.

“Pa dyshim që ne mund të fitojmë dhe të veprojmë në këtë divizion dhe thjesht duhet të vazhdojmë dhe të përmirësohemi”.

Solskjaer bëri përshtypje nga reagimi i Man Utd

Ndërkohë, shefi i Man Utd Solskjaer pranoi se nuk ishte i kënaqur me mënyrën se si skuadra e tij lejoi Fulham të kalonte në avantazh.

Edhe kështu, ai ishte i impresionuar me mënyrën se si ata reaguan për të shkuar pas.

“Unë mendoj se kemi filluar të ngadaltë, por pas golit të tyre unë ndjeva se kemi luajtur mirë,” tha ai. “Ne kishim nevojë të zgjoheshim dhe pas kësaj luajtëm vërtet mirë”.

Zgjedhja e golit të parë, ku mbrojtësit e United u ndaluan, duke menduar se Ademola Lookman ishte jashtë loje, Solskjaer tha: “Ne nuk bëjmë lojëra me të vërtetë, ne duhet të ndjekim vrapimin.

“Ne nuk ishim zgjuar, por reagim i mirë.”

LEXO MË SHUMË: Solskjaer debaton për rolin e Man Utd në garën ‘e paparashikueshme’ për titullin

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu