Chelsea ka besim se sulmuesi Olivier Giroud nuk do të kërkojë të largohet nga klubi në janar pas kthimit të fundit të francezit në ekip.

Pasi kishte kaluar një pjesë të madhe të sezonit të kaluar në skaj, Giroud përsëri u përpoq për minuta të tëra këtë vit dhe u la të largohej për të shmangur humbjen e vendit të tij në ekipin kombëtar francez, por një kthim i fundit i shtatë golave ​​në shtatë ndeshjet e tij të fundit e ka parë Giroud fluturoj përsëri përsëri në mënyrë të pecking përsëri.

Mason Mount, Olivier Giroud
Giroud ishte në fletën e rezultatit në humbjen e fundit ndaj Wolves | Michael Steele / Getty Images

Chelsea është dashamirës për situatën e Giroud dhe është thënë se janë të përgatitur ta lënë atë të largohet nëse dëshiron, por Telegrafi pretendojnë se asnjëri Chelsea as Giroud nuk presin që kjo të ndodhë në janar.

34-vjeçari, i cili është sulmuesi fillestar i Francës, e ka bërë të qartë se ai ka nevojë për minuta të rregullta në nivel klubi pasi ai planifikon të drejtojë vendin e tij në Kampionatin Evropian të verës së ardhshme, dhe menaxheri Frank Lampard mendohet të jetë i sigurt se ai mund të sigurojë ato procesverbale.

Giroud ka filluar tre ndeshjet e fundit të Chelseat në kampionat dhe është ngritur në krye të listave të skuadrave të tij, gjë që do ta mbajë atë në formacionin startues për të ardhmen e parashikueshme.

Të dy Lampard dhe Giroud janë të vetëdijshëm se skuadra do të duhet të ndërrohet, megjithatë, dhe Giroud nuk ka asnjë problem me idenë e pushimit në favor të Tammy Abraham ose Timo Werner – vetëm për sa kohë që ai merr minuta të mjaftueshme për të shfaqur aftësitë e tij gjithashtu.

Situata e tij mund të ndryshojë nëse Giroud bie larg favorit para fundit të dritares së Janarit, dhe ka të ngjarë të mos ketë mungesë interesi për një lojtar i cili ka provuar se mund të shënojë gola në çdo nivel të lojës.

Olivier Giroud
Giroud është i përqendruar në mbajtjen e vendit të tij në nivelin ndërkombëtar | Malcolm Couzens / Getty Images

Antonio Conte-së Inter janë shpesh të lidhur, ndërsa çmimi i ulët që vjen me moshën e Giroud dhe skadimi i kontratës do të tërhiqte shumë paditës të tjerë nëse ai do të dilte në treg.

Sidoqoftë, siç qëndron, Giroud është i kënaqur me situatën e tij në Chelsea dhe është thjesht i përqendruar në shënimin e golave ​​për të justifikuar vendin e tij në formacionet startuese të Chelsea dhe Francës.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu