Ish sulmuesi i Gunners beson se përpjekjet për të marrë lojtarët nga Emirates Stadium në janar 2021 do të kryesojnë ata që të marrin fytyra të freskëta në bord

Afati i transferimit të Arsenalit në janar të vitit 2021 do të mbahet mend më së miri Mikel Arteta duke pastruar drurin e pajetë si Mesut Ozil dhe Sokratis, në vend se ardhja e Martin Odegaard nga Real Madrid, thotë Alan Smith.

Topçinjtë kanë punuar shumë për riformimin e një skuadre që nuk funksionoi mirë në fillim të fushatës aktuale.

Ata që konsiderohet suficit ndaj kërkesave ose janë zhvendosur, me Sead Kolasinac një tjetër që është larguar në hua, ose janë në procesin e largimit nga deti, pasi ora zbret në magjinë e Shkodran Mustafit në Emirates Stadium.

Smith e konsideron atë si një pozitiv më të madh se marrëveshja që ka solli krijuesin norvegjez Odegaard në veri të Londrës me një marrëveshje fillestare deri në fund të sezonit.

Ish sulmuesi i Gunners i tha Standardi i mbrëmjes për biznesin e Artetës në Arsenal: “Ai natyrisht do të jetë i kënaqur që saga e Mesut Ozil ka përfunduar më në fund.

“E gjithë situata ishte një shpërqendrim irritues. Sokratis ishte ndryshe, pasi klubi thjesht nuk kishte nevojë për kaq shumë mbrojtës qendrorë.

“Reiss Nelson, një tjetër nisje e mundshme para se dritarja të mbyllet të hënën, mbase nuk i plotëson standardet e kërkuara.

“Mund të thuash të njëjtën gjë për Shkodran Mustafi, një qendër e gjysmë që rrallë herë është dukur si e duhur në të kuqe dhe të bardhë. Por ai ka qenë i rregullt në sezonet e mëparshme, gjë që duhet ta bëjë të vështirë durimin e situatës. Një fitues i Kupës së Botës me Gjermaninë, krenaria e tij duhet të dëmtohet si një lojtar i skajshëm që rrallë konsiderohet për veprim.

“Lojtarët tregojnë zhgënjimin e tyre në mënyra të ndryshme: disa qetësohen qetësisht, të tjerët le të shqyehen me zë të lartë. Që nga dita e parë, Mustafi ka qenë një prani e zëshme brenda asaj dhome zhveshjeje. Pyes veten se si ka reaguar ai nën Artetën. Menaxherët do të tolerojnë pak zhurmë nëse lojtari ia vlen. Nëse jo, bëhet një vendim i lehtë për çdo trajner.

“Ka pasur shumë entuziazëm për ardhjen e Martin Odegaard, shumë hamendësime për atë që playmaker-i norvegjez mund të sjellë në ekip. Arteta, imagjinoj, është e kënaqur me marrëveshjen.

“Spanjolli, megjithatë, mund të jetë edhe më i tronditur nga ana tjetër. Nëse gjithçka shkon sipas planit, janari mund të kujtohet më mirë për ata që u larguan “.

Arsenali, i cili ka rizbuluar një shkëndijë të vonuar për të marrë 16 pikë të Premier League nga 18 të fundit në ofertë, do të kthehet në veprim të Shtunën – potencialisht me Odegaard në skuadrën e tyre të ditës së ndeshjes – kur të marrin një takim në shtëpi me kundërshtarët e vjetër Manchester United .Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu