Ish sulmuesi i Liverpool Peter Crouch ka insistuar që Jurgen Klopp nuk duhet të jetë nën asnjë presion në Anfield, pavarësisht një rezultati të dobët të fundit, duke pretenduar se të gjitha arritjet e tij në klub meritojnë durim për t’u rikthyer në rrugët e fitores.

Një orar i vështirë 2020/21 ka dhënë dëmin e saj në një skuadër të Liverpool që është goditur keq nga dy dëmtime të mëdha në zemër të mbrojtjes. Kuqezinjtë nuk kanë fituar një ndeshje në Premier League këtë anë të Krishtlindjeve, madje as nuk kanë shënuar një gol në kampionat në 2021.

Mohamed Salah
Liverpool nuk ka shënuar për katër ndeshje të Premier League | Pishinë / Getty Images

Klopp po mungon Virgil van Dijk dhe Joe Gomez, të dy lëndime afatgjata në gju, nga XI i tij më i fortë dhe mungesa e thellësisë në pjesën e pasme ka pasur një efekt goditje në pjesën tjetër të ekipit për shkak të një riorganizimi të detyruar për të mbyllur vrimat.

Pavarësisht nëse është apo jo punë e tifozëve të vërtetë të Liverpool, #KloppOut ishte në trend në Twitter pas humbjes nga Manchester United në FA Cup, por Crouch është i vendosur se ka ndonjë arsye për të menduar se trajneri që dha titullin e parë të klubit në kampionat në 30 vjet është në çdo rrezik.

“Unë nuk mendoj se ai është nën presion fare. Unë mendoj se ai ka hir atje për dy ose tre vjet, edhe nëse nuk fiton një lojë tjetër, për atë që ka arritur, “tha Crouch Vitet e 90-ta Ben Haines.

Peter Crouch
Peter Crouch ka mohuar të ketë ndonjë presion ndaj Klopp | Alex Pantling / Getty Images

“Ata kanë qenë madhështor gjatë dy apo tre viteve të fundit, veçanërisht. Drejtimi i një prej skuadrave më të mira të Man City që kemi parë ndonjëherë kaq afër [in 2018/19], dhe pastaj duke fituar Champions League, duke fituar Premier League, ”shtoi 39-vjeçari.

“Po, ata po kalojnë një zhytje. Kam qenë në shumë lojëra këtë sezon dhe ato nuk kanë qenë në standardet e zakonshme dhe patjetër që kanë rënë. Por, pasi e thashë këtë, ata janë lojtarët më të mirë, lojtarë të klasit botëror dhe mendoj se ata do të kthehen në gjendjen e tyre më të mirë shumë shpejt. “

Crouch mendon se nuk ka asnjë arsye të vetme për rezultatet e dobëta të Liverpool, por një nga problemet më të rëndësishme është humbja e Van Dijk dhe jo vetëm si një mungesë e izoluar.

“Unë nuk mendoj se ka një problem të madh në klub në të gjitha,” Crouch, i cili është një ekspert i rregullt në BT Sport, shpjegoi.

“Unë mendoj se një nga faktorët e mëdhenj, padyshim, ishte Van Dijk, por më pas u desh të shqyej mesfushën për ta përballuar atë. Me [Jordan] Henderson dhe Fabinho u shkëput nga ajo mesfushë, atëherë ju humbni diçka në mesfushë dhe mendoj se kjo lloj tufash me të vërtetë në ekip.

“Ata përfundojnë me një mungesë kohezioni dhe një mungesë besimi, dhe më pas golat janë tharë për tre të parët. Trent [Alexander-Arnold’s] kryqet nuk po i gjejnë shumë njerëzit kur ishin çdo herë [before].

“Ka shumë faktorë pse nuk ka shkuar aq mirë sa sezoni. Por, pasi e thashë këtë, ata kanë qenë në krye të ligës për pjesën më të madhe të vitit dhe ata tani po kalojnë vetëm një kalim të vogël “.

Jurgen Klopp, Alex Oxlade-Chamberlain
Crouch është i bindur se Liverpool do ta kthejë atë Clive Rose / Getty Images

Pavarësisht nëse Klopp duhet të ndiejë presion apo jo, përsëri ka presion Liverpool për të përfunduar garën e tyre pa fitore. Ata vazhdojnë një orar të ngjeshur duke u përballur me Tottenham të enjten në mbrëmje, përpara ndeshjeve të tjera të vështira kundër West Ham, Manchester City, Leicester, RB Leipzig dhe Everton vetëm në tre javët e ardhshme.

“Kanë qenë shumë ndeshje, pa dyshim, kështu që ata thjesht duhet t’i kthehen mënyrave fituese dhe do të ishte një lojë e madhe të ktheheshin nëse mundnin Spurs”, tha Crouch.

Për më shumë nga Jamie Spencer, ndiqni atë në Cicëroj dhe Facebook!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu