Ekskluzive – Phil Neville është vendosur të ndërmarrë hapin e tij të parë në menaxhimin e klubit pasi ra dakord të merrte frenat në skuadrën e Major League Soccer Inter Miami.

Trajneri i Grave të Anglisë u vendos të merrte drejtimin e Team GB në Lojërat Olimpike të Tokios këtë verë. Por, pasi vendosi të lërë rolin e tij me Luaneshat këtë vit, ai tani do të bëjë lëvizjen në Amerikë.

Phil Neville është vendosur të marrë drejtimin në Inter Miami
Phil Neville është vendosur të marrë drejtimin në Inter Miami | Catherine Ivill / Getty Images

90 minuta është informuar se, ndërsa asgjë nuk është nënshkruar, tani është një ‘formalitet’ Neville do të marrë drejtimin e Inter Miami, pasi pronari i klubit dhe ylli tjetër i Klasës së 92 David Beckham e bindën atë të merrte fund.

Neville ka parë mundësi dhe ka pasur qasje të shumta nga e gjithë bota që kur u njoftua se ai do të linte rolin e tij si trajner i Lionesses.

Negociatat me Beckham, i cili është një bashkëpronar i Salford City me Neville, përfshinë temën e investimeve të mëtejshme dhe shtimin e më shumë emrave të yjeve në listën e Interit. Ata tashmë janë një nga shpenzuesit më të mëdhenj në MLS, me ish Juventus dhe Real Madrid yll Gonzalo Higuain bashkuar klubin vitin e kaluar.

Një burim afër 90 minuta zbuloi: “David Beckham e ka pastruar marrëveshjen me partnerët e tij në Miami dhe është rënë dakord – asgjë nuk është nënshkruar ende, por besohet se tani është një formalitet dhe se Neville do të marrë përgjegjësinë.”

David Beckham
Beckham e ka bindur Nevilin të transferohet në Amerikë | Michael Janosz / Fotografi ISI / Getty Images

Diego Alonso u lirua kohët e fundit nga detyrat e tij si menaxher i Inter Miami, pasi kishte marrë drejtimin e sezonit të parë të klubit në MLS. Pavarësisht nga arritjet e profilit të lartë të verës, klubi pësoi një fillim të zymtë të fushatës, duke humbur të pesë ndeshjet e tyre fillestare.

Forma e tyre u ngrit pak pas një hapjeje të trazuar të sezonit, megjithëse ata ende mund të grumbullonin vetëm një përfundim zhgënjyes të vendit të dhjetë në Konferencën Lindore. Shfaqja e dobët i kushtoi përfundimisht punës së tij Alonso-s.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu