Trajneri pranoi që skuadra e tij nuk ishte e përqendruar në lojë, e cila u kthye me një karton të kuq në fillim te Juan Cuadrado.

Andrea Pirlo refuzoi të fajësojë shkarkimin e Juan Cuadrado për të Juventus‘humbje e rëndë në shtëpi për të Fiorentina dhe në vend të kësaj vuri në dyshim qëndrimin e lojtarëve të tij që shkuan në ndeshje.

Juve pësoi të parën Seria A humbja nën Pirlo në ndeshjen e tij të 13-të në ligë në krye, duke rënë 3-0 në atë që ishte edhe humbja e tyre më e rëndë që nga transferimi në Allianz Stadium në 2011.

Cuadrado kapi Gaetano Castrovilli në shin dhe iu dha një karton i kuq në paraqitjen e tij të 200-të për gjigandët Torino – i azhurnuar nga një i verdhë pas një kontrolli VAR – me vetëm 18 minuta në orë.

Dusan Vlahovic i kishte dhënë Fiorentinës një epërsi të hershme deri në atë pikë dhe Juve nuk mund të përgjigjej, duke pësuar përsëri përmes autogolit të Alex Sandro dhe tap-in e Martin Caceres.

Juve kishte disa tërheqje penalltish të refuzuara në ndeshjen e së martës, e fundit e tyre në vitin 2020, por Pirlo pranoi që ekipi i tij thjesht nuk arriti të paraqitej.

“Ajo që ndodhi me kartonin e kuq nuk mund të përdoret si alibi,” i tha ai Sky Sport Italia. “Rezultati nuk ishte për shkak të qëndrimit të Fiorentinës, por mungesës sonë.

“Kur është ky rast, përballeni me situata të këqija si kjo. Në lojëra para Krishtlindjes mund të ndodhë, atëherë ju keni mendjen tuaj për pushimet. Ne ishim të përqendruar dhe nuk mund të shëroheshim.

“Imazhet për dërgimin më duken të qarta. Mund të ketë pasur disa vendime në favorin tonë, por kjo nuk është diçka për të cilën dua të komentoj – ju mund ta shihni vetë.

Juve kishte më shumë zotërim sesa Fiorentina (54 përqind) dhe më shumë gjuajtje (13 me 10) megjithatë në fund të fundit pa një ndeshje të pamposhtur në 13 ndeshje që u ndal në një drithërimë.

Në veçanti Leonardo Bonucci luftoi – mbrojtësi me përvojë ka faj për të tre qëllimet e kundërshtarit.

Ai humbi zotërimin gjashtë herë në të gjitha dhe fitoi vetëm gjysmën e 10 dueleve të tij, por Pirlo qëndroi pranë kapitenit të tij në kohën e plotë.

“Mbrëmjet e këqija si këto u ndodhin të gjithëve,” tha ai. “Deri në këtë pikë ai ka bërë disa shfaqje të shkëlqyera.

“Kjo u ndodh të gjithëve. Ai është kapiteni ynë dhe ne ende kemi shumë besim tek ai.”

Juve pësoi një goditje të dyfishtë të titullit të Martën, disfata ndaj Fiorentina që erdhi disa orë më pas Napoli fitoi apelin e tyre kundër ndeshjes së braktisur të tetorit midis palëve.

Bianconerëve iu dha një fitore e humbur 3-0 pasi Napoli nuk arriti të paraqitej për shkak të një ndalimi të udhëtimit të vendosur nga autoritetet lokale pasi Piotr Zielinski, Eljif Elmas dhe një anëtar i stafit ishin testuar pozitivë për Covid-19.

Por Collegio di Garanzia dello Sport i Komitetit Olimpik Kombëtar Italian – autoriteti më i lartë sportiv në vend – vendosi në favor të Napolit, që do të thotë se loja duhet të rishfaqet në fillim të vitit 2021.

Prandaj, Juve është tre pikë më keq, tani shtatë avantazhe të udhëheqësit Milan, dhe Pirlo vuri në dyshim drejtësinë e vendimit.

“Ne nuk e kemi problem ta luajmë ndeshjen përsëri. Unë jam më i zhgënjyer për ekipet e tjera që kanë udhëtuar dhe kanë luajtur pa shumë më shumë lojtarë që kishin Covid,” tha ai. “Ata treguan një drejtësi të madhe duke luajtur gjithsesi.

“Unë nuk do të them nëse vendimi ishte i saktë apo jo, por nuk iu duk e drejtë skuadrave të tjera që vazhduan dhe luajtën në situata më të vështira.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu